Menekül a Depor

A Deportivo La Coruna hazai pályán 2-1-re legyőzte a Real Sociedad együttesét a spanyol bajnokság hétfő esti mérkőzésén.

A hazaiak az első félidő végén szerezték meg a vezetést, Riki akrobatikus mozdulattal juttatta hálóba a labdát. A szünet után 12 perccel Adrian is feliratkozott a góllövők közé, kettős előnybe került a Depor.

Nem sokkal később Agirretxe találata visszahozott valamicskét a Sociedad pontszerző reményeiből, azonban a La Coruna magabiztosan őrizte az eredményt, 2-1 lett a vége.

A Deportivo ezzel feljött a veszélyeztetett zónából a 13. helyre, a Real Sociedad ugyanakkor nagy lehetőséget szalasztott el, feljöhetett volna két pontra a hatodik pozícióban tanyázó Espanyolra, vereségével azonban a 9.

Eredmény:
Deportivo La Coruna – Real Sociedad 2-1 (Riki 41., Adrian 57. ill. Agirretxe 65.)