Könnyedén verte a Vidi a Halit

A székesfehérvári együttes 3-1-re nyert Szombathelyen, így kettős győzelemmel jutott be a Magyar Kupa negyeddöntőjébe.

Az időjárási körülmények finoman szólva sem voltak a legideálisabbak, így a találkozó elején nem láthatott nagy helyzeteket a szombathelyi publikum. A félidő vége felé közeledvén a Videoton szerezte meg a vezetést, Vasziljevics ugratta ki Nikolicsot, a támadó elegánsan lőtt a hálóba, összesítésben már négy volt közte.

A kettős sípszó előtt egalizált a Haladás, Gyurján – aki egy perccel korábban ziccerben lőtt Sebőkbe – tette el a labdát a hosszú alsó sarokba, 1-1-gyel fordultak a felek.

Alig indult útjára a labda a második félidőben, a csereként beálló Lencse harcolt ki büntetőt, Vasziljevics volt az ítéletvégrehajtó, majd a fiatal támadó is beköszönt, szép mozdulattal emelte át a labdát Mursits kapus fölött.

A folytatásban már nem voltak nagy izgalmak, a Vidi könnyedén jutott be a labdarúgó Magyar Kupa negyeddöntőjébe, a hazai 3-0 után idegenben 3-1 arányban bizonyult jobbnak Mezey György csapata.

Eredmény:
Haladás – Videoton 1-3 (Gyurján 44. ill. Nikolics 37., Vasziljevics 51. – 11-esből, Lencse 67.)
Továbbjutott: a Videoton 6-1-gyel.