Gálázott a West Ham United

A bajnokságban kieső helyen álló Kalapácsosok az FA-kupa nyolcaddöntőjében 5-1-re verték a Burnleyt.

Thomas Hitzlsperger, a West Ham United német válogatott középpályása végre be tudott mutatkozni új csapatában, a játékos a nyáron érkezett, azonban fél évet ki kellett hagynia sérülés miatt.

Avram Grant hétfőn aztán bevetette a 28 éves labdarúgót, a németnek pedig mindössze 23 perc kellett hozzá, hogy megszerezze első gólját a londoni gárda színeiben, a találat ráadásul elég pofásra sikeredett. Fordulás után Carlton Cole három perc alatt kettőt vágott, majd Hitzlsperger lövetett gólt Reiddel.

Jay Rodriguez ugyan kihasználta Robert Green kapus hibáját, a hazaiaknak azonban volt erre egy válaszuk Sears révén, így kiütéses, 5-1-es siker lett a vége, a másodosztályú klub kipottyant az FA-kupából.

Thomas Hitzlsperger bő egy órát töltött a pályán, az ESPN-nél azonban így is ő lett a meccs embere.

A West Ham a következő körben a Stoke-al meccselhet a negyeddöntőben.

Eredmény:
West Ham United – Burnley 5-1 (Hitzlsperger 23., Cole 48., 50., Reid 59., Sears 90. ill. Rodriguez 71.)