Az Ajax botlott a Roda ellen

Az amszterdamiak öt pontos hátrányban vannak a PSV Eindhovennel, illetve a Twentével szemben.

A Rodána pályára lépett Bodor Boldizsár, de a szünetben lecserélték. Horváth Gábor és Fehér Csaba csapata, a NAC Breda saját közönsége előtt szenvedett kétgólos vereséget a Heerenveentől.

Előbbit a 86. percben lecserélték, utóbbi nem jutott játéklehetőséghez, ahogy a NEC Nijmegen kapusa, Babos Gábor sem együttese Excelsior felett aratott 2-0-s hazai győzelmekor.

Az Ajax meccsének összefoglalója:

Eredmények, 23. forduló:

NAC Breda-Heerenveen 0-2
NEC Nijmegen-Excelsior 2-0
Roda JC Kerkrade-Ajax Amsterdam 2-2
Graafschap-Groningen 1-1

A PSV 4-0-ra nyert az Alkmaar otthonában még szombaton (Dzsudzsák Balázs két gólt szerzett), a Feyenoord Simon Krisztián nélkül verte 2-1-re a Heraclest.

Az élcsoport: 1. PSV Eindhoven 50 pont (62-21), 2. Twente Enschede 50 (46-24), 3. Ajax Amsterdam 45