Milánóból rabolt pontot a Lazio

A Serie A harmadik helyén álló Lazio 0-0-ás döntetlent ért el a listavezető Milan otthonában.

Az olasz bajnokság 23., hétközi fordulójának nyitómérkőzésén a Milan fogadta a nagy rivális Laziót, némi meglepetésre a fővárosiak kezdték jobban a meccset, előbb Alvaro Gonzalez, majd Cristian Ledesma veszélyeztetett.

Kisvártatva aztán magához kaparintotta a kezdeményezést a hazai gárda, gólt azonban nem láthatott a publikum a szünetig.

A második felvonásra Massimiliano Allegri a pályára küldte az ősi rivális Juventustól érkező Nicola Legrottaglie-t, az első félidő elején megsérülő Daniele Bonerát váltotta a bekk.

Nem sokkal később a végig nagyon aktív Zlatan Ibrahimovic bólintott a kapufára, majd futószalagon érkeztek a milánói helyzetetek, azonban még az ötperces hosszabbításban is érintetlenek maradtak a hálók, 0-0 és pontosztozkodás lett az összecsapás vége.