Dzsudzsákkal vérzett el a negyeddöntőben a PSV

Az Eindhoven együttese a Holland Kupában büntetőkkel kapott ki a Twente otthonában, továbbment az Utrecht is.

A PSV csapatkapitánya, Orlando Engelaar bizonyult a találkozó negatív főhősének, ugyanis előbb a rendes játékidő 70. percében az ő kezezése után megítélt büntetőből szerezte meg a vezetést a hazai pályán játszó Twente, ezt azonban még ki tudta egyenlíteni Danny Koevermans az utolsó pillanatokban.

A Hosszabbításban nem született gól, következhetett a tizenegyes párbaj, ezt pedig 7-6-re nyerték a hazaiak, a veterán Sander Boschker kapus fogta Engelaar próbálkozását.

A magyar válogatott középpályás, Dzsudzsák Balázs végigjátszotta a mérkőzést, a hosszabbításban sárgát kapott, a büntetőpárbajban pedig értékesítette saját kísérletét.

Ott lesz az elődöntőben az Utrecht is, amely hazai pályán nyert 3-2-re a Groningen ellen.

Eredmények:
Twente – PSV Eindhoven 1-1 (Janssen 70. – 11-esből ill. Koevermans 93.) – büntetőkkel 7-6-ra nyert a Twente
Utrecht – Groningen 3-2 (Wuytens 12., Mertens 32. – 11-esből, Asare 54. ill. Matavz 18., Granqvist 48. – 11-esből)