Már a hatodik a Bilbao

Az Athletic együttese hazai pályán nyert 3-0-ra a Hércules ellen a spanyol pontvadászatban.

Míg az Athletic Bilbao eddigi tíz hazai mérkőzéséből hetet is megnyert, addig az újonc Alicante korábbi vendégszereplései alkalmával csak hat pontot és három gólt tudott összeszorgoskodni, azaz minden adva volt egy bilbaói sikerhez.

Martinez ennek megfelelően már az 5. percben vezetéshez juttatta övéit egy fejessel, majd a hazai nyomás a második félidőben érett újfent góllá, Llorente zörgette meg a hálót. Alig telt el pár perc, a végig kitűnő teljesítményt nyújtó Munian is beköszönt, sima 3-0 lett a vége.

A Hércules csapata idegenbeli fellépései alkalmával már sorozatban 682 perce nem tudott a kapuba találni. Az Alicante a tizenkettedik, az Athletic Bilbao a hatodik a spanyol pontvadászatban.