Ázsia Kupa: Japán és Ausztrália döntős

A Katarban zajló labdarúgó Ázsia Kupa fináléjának mindkét szereplője ismert. A japánok éppen, az ausztrálok nagy nyertek.

A találkozó hatalmas izgalmakat hozott. Előbb a dél-koreaiak vezettek, de Japán még az első félidőben egyenlített, és a rendes játékidőben már nem változott az eredmény.

A hosszabbításban a szigetországiak kerültek előnybe, a rivális azonban az utolsó percben szerzett góllal kiharcolta a döntetlent és ezáltal a büntetőpárbajt, amelyben végül kizárólag a japán futballisták találtak kapuba.

A másik elődöntőben Üzbegisztán és Ausztrália találkozott, és egyáltalán nem volt kérdés, ki nyeri a mérkőzést. Az első félidőben még csak 2-0 volt az állás a hatodik kontinens csapatának, később kiütés lett a vége.

A Koreai Köztársaság – Üzbegisztán bronzmérkőzést pénteken, a Japán – Ausztrália döntőt szombaton rendezik.