Győzött a Leverkusen, ikszelt a Hoffenheim

A 90. percben szerzett góllal mentett pontot a Hoffenheim vasárnap a vendég St. Pauli ellen a Bundesliga 19. fordulójának zárómérkőzésén.

A Bayer Leverkusen a sereghajtó Mönchengladbach otthonában volt érdekelt a Bundesliga vasárnapján, a gyógyszergyáriak pedig egy sima 3-1-es győzelemmel faragtak valamelyest a Borussia Dortmund elleni hátrányukon.

Az élen álló BVB a Stuttgarttal játszott 1-1-es döntetlent a fordulóban.

A játénap másik meccsén a Hoffenheim az újonc St. Pauli ellen megszerezte a vezetést már az első félidőben, azonban a vendégek a második felvonásban fordítottak, majd úgy tűnt, hogy a meccset is megnyerhetik, Alaba azonban az utolsó pillanatokban egyenlíteni tudott.

Bundesliga, 19. forduló:
1899 Hoffenheim – FC St. Pauli 2-2 (Compper 29., Alaba 90. ill. Kruse 51., Asamoah 82.)
Borussia Mönchengladbach – Bayer Leverkusen 1-3 (Stranzl 65. ill. Kadlec 37., Castro 45., 73.)