A Manchester United kivégezte a Birminghamet

Berbatov mesterhármast szerzett a Birmingham ellen, míg Van Persie az Arsenal színeiben tette ugyanezt a Wigan ellen.

A legsimább mérkőzésnek a Manchester United – Birmingham City mérkőzés ígérkezett, de Angliában sosem tudni, mikor borul a papírforma, így többen kihagyták a szelvényükről ezt a találkozót a fogadóirodákban.

Rosszul tették, igaz, a hazai győzelem nem sokat fizetett volna. Berbatov már a második percben megszerezte a vezetést egy közeli fejessel, a 31. percben pedig már második találatát lőtte a kapuba a gólkirályjelölt.

Rooney remekül játszott az első félidőben, annak hajrájában egy sarokkal visszatett labdát Berbatovtól visszakapott, középre adott, és mint utóbb kiderült, az angolnak ez már a kilencedik gólpassza volt ebben a szezonban: Giggs ugyanis bevágta éles szögből a labdát. 3-0 a félidőben.

Sorra dolgozta ki ezután is a helyzeteket a Manchester, és Giggs passzából Berbatov be is lőtte harmadik találatát. Owennek és Naninak voltak még helyzetei, a portugál egyet ki is használt. Magabiztosan az élen a United.

A Manchester – Birmingham meccs összefoglalója:

Az Arsenal Robin Van Persie három találatával verte a Wigant, a holland már hamarabb is mesterhármast szerezhetett volna, de a 71. percben 11-est hibázott. A 85. percben aztán összejött neki a tripla.

A Tottenham viszont nagyon fontos pontokat vesztett a Newcastle vendégeként, így alighanem végleg lemondhat a bajnoki címről. Sőt, az egyenlítő találatot Aaron Lennon csak a 92. percben szerezte.

Az Everton is meglepő pontvesztéssel zárta a fordulót, őt a kiesőhelyen álló, ám a menedzser Avram Grantot végül megtartó West Ham tréfálta meg. Itt is nagyon meleg volt a pite, hiszen a londoniak kétszer is vezettek, Fellaini pedig a 93. percben egalizált.

A Fulham megint nyert, Gera a 75. percben állt be.