Vadócz betalált, de kikapott az Osasuna

A spanyol bajnokság harmadik helyén álló Villarreal 4-2-re nyert a 19. forduló szombati játéknapján.

Vadócz Krisztián ezúttal is ott volt a Villarreal otthonában vendégeskedő Osasuna kezdőcsapatában, a kiegyenlített mérkőzés első félidejében azonban a Sárga Tengeralattjáró szerezte meg a vezetést, Ruben váltotta gólra Valero passzát.

Fordulás után a magyar válogatott középpályás egalizált, egy szöglet utáni csúsztatott fejesre ért oda remek ütemben és közelről a hálóba bólintott. Nem örülhettek sokáig a vendégek, Cani remekül vette észre, hogy Ricardo kissé kijjebb áll a kapuból és pontosan a felezővonalról (!) a hálóba emelt (Vadócztól pattant elé alabda), majd előbb Capdevila, végül Rodriguez fejelt a gólvonal mögé, 4-2 lett a vége.

Vadócz Krisztián végigjátszotta a mérkőzést, szezonbeli második gólja mellé jó játék párosult.

Vadócz Gólja:

Cani gyönyörű találata:

Másik honfitársunk, Pintér Ádám ezúttal csak a kispadról szemlélte, amint a Zaragoza 1-0-ra legyőzi a Levantét.

Eredmények:
Villarreal – Osasuna 4-1 (Ruben 22., Cani 50., Capdevila 65., Rodriguez 84. ill. Vadócz 47., Calleja 71.)
Zaragoza – Levante 1-0 (Gabi 45.)
Getafe – Real Sociedad 0-4 (Prieto 10. – 11-esből, Griezmann 33., Aranburu 88., 90.)
Sporting Gijón – Hércules 2-0 (Barral 3., Cases 31.)