Királyék kikaptak, Torghelléék nyertek

A német Bundesliga 2-ben az 1860 München hazai pályán kapott ki a VFL Bochumtól.

A müncheniek hálóját természetesen a magyar válogatott kapusa, Király Gábor védte. Az első félidő végén Kai Bülow nem elég, hogy piros lapot érően szabálytalankodott (bár a tudósítások szerint véleményes volt a helyzet), de még egy büntetőt is kapott a vendég Bochum, Dedic löketét pedig nem tudta védeni honfitársunk. Király Gábor sárgát kapott reklamálásért az eset után.Az 1860 együttese így ember- és gólhátrányban várta a második felvonást.

A hazaiak több cserével igyekeztek frissíteni a játékukon, ez be is jött, Lauth egyenlített, azonban a hajrában a bochumiak két megválaszolatlan gólt szereztek, 1-3 lett a vége. A magyar hálóőr a második bekapott találatnál mellényúlt a labdának.

Torghelle Sándor csak perceket kapott a Cottbust hazai pályán verő Düsseldorfban.

Eredmények:
1860 München – VFL Bochum 1-3 (Lauth 72. ill. Dedic 45. – 11-esből, Aydin 78., Dabrowski 83.)
Düsseldorf – Cottbus 3-1 (Broker 40., Lambertz 48., Fink 70. ill. Petersen 64.)