Idegenben nyert az Arsenal

A londoni sztárcsapat a sereghajtó, egyben városi rivális West Ham United vendégeként nyert 3-0-ra a Premier League-ben.

Mindössze 13 perc kellett ahhoz, hogy az Ágyúsok megszerezzék a vezetést szombaton kora este, Walcott játszotta Cesc Fabregas felé a labdát, a spanyol világbajnok átengedte azt a lábai közt, a mögötte érkező Robin van Persie pedig nem hibázott.

A vendégek a továbbiakban is domináltak, majd a 41. percben a fiatal angol középpályás köszönt be, a Kalapácsosok pocsék védelmének köszönhetően lőtt a hálóba, ekkor már érezni lehetett, hogy ez a meccs meglesz az Arsenalnak.

Szépen folydogált a mérkőzés egészen a 77. percig, van Persie iratkozott fel ismét a góllövőlistára, a bal alsóba lőtt egy büntetőt, beállítva a 0-3-as végeredményt. A West ham United játékosai nem tettek sokat azért, hogy javítsanak vezetőedzőjük, a rendkívül labilis kispadon ülő Avram Grant helyzetén.

Eredmény:
West ham United – Arsenal 0-3 (van persi 13., 77. – a másodikat 11-esből, Walcott 41.)