A listavezető sikerével rajtolt a Bundesliga

Az első helyen telelő Borussia Dortmund sikerrel vette az első 2011-es akadályt és 3-1-re nyert a Leverkusen otthonában.

A dortmundiak majdnem Bundesliga-rekordot döntöttek ősszel a szerzett pontok tekintetében, végül azonban egy döntetlen mellé becsúszott két vereség is – 17 meccs alatt.

Pénteken este a 18. forduló küzdelmeivel megkezdődött a tavaszi szezon, Leverkusenben azonban bő egy félidőt kellett várni az első gólig: Grosskreutz talált be rögvest a második felvonás elején. A támadó középpályás annyira belejött, hogy nem sokkal később ismét betalált, majd kisvártatva Götzével lövetett gólt, így az 55. percre eldőlt az összecsapás.

A hajrában ugyan Kessling szépíteni tudott, ez azonban csak a 3-1-es vereséghez volt elég a gyógyszergyáriaknak.

Eredmény:
Bayer Leverkusen – Borussia Dortmund 1-3 (Kiessling 80. ill. Grosskreutz 49., 53., Götze 55.)