Vadóczék ikszeltek, Pintérék kikaptak

Az Osasuna középpályása végigjátszotta csapata 0-0-ás hazai meccsét, a Zaragoza fiatal játékosa csereként állt be.

A pamplonai csapat a madridi Getafét fogadta, azonban a felek nem bírtak egymással a 90 perc során, pedig helyzetekből nem volt hiány egyik oldalon sem. Honfitársunk kezdőként végigjátszotta a mérkőzést, ezúttal támadóbb szerepkörben villoghatott így több lehetősége is akadt a gólszerzésre, azonban sem az első, sem a második játékrészben nem járt sikerrel.

A 31. percben egy sárga színű kártyát is begyűjtött.

A Zaragoza mindeközben sima 4-0-ás vereséget szenvedett a barcelonai Espanyol vendégeként, Pintér Ádám a 48. percben, háromgólos hátránynál váltotta a középpályás Edmilsont, az 52. percben sárgát érően szabálytalankodott.

Hazai pályán nyert a Mallorca az Almería ellen, a Racing Santander és a Sporting Gijón pedig nem bírt egymással.

Eredmények:
Osasuna – Getafe 0-0
Espanyol – Zaragoza 4-0 (Osvaldo 8., Luis Garcia 30. – 11-esből, Alvaro 34., Garcia 87.)
Mallorca – Almería 4-1 (Ramis 12., Casadesus 37., Nsue 67., Pereira 88. ill. Crusat 66.)
Racing Santander – Sporting Gijón 1-1 (Gregory 30. – öngól ill. Castro 90.)