Messi-varázslattal remekelt a Barca

A Barcelona együttese az argentin zseni góljának és két gólpasszának köszönhetően nyert 4-0-ra, így már 26 meccse veretlen.

A spanyol bajnokság szombati játéknapját a Barcelona idegenbeli szereplése zárta, a gránátvörös-kékek a Deportivo La Coruna otthonában vendégeskedtek a Priméra Division 18. fordulójában.

Az Aranylabda egyik várományosa (a győztes kilétére hétfőn derül fény, Xavi és Iniesta lehet még befutó) az első félidőben gólt lövetett David Villával, a másodikban pedig maga köszönt be szabadrúgásból.

A kiütéses siker a hajrában vált biztossá, a dél-afrikai világbajnokság döntőjének hőse, Andrés Iniesta a 80. percben növelte háromra a két fél közti különbséget, majd Messi szólója után Pedro állította be a 4-0-ás végeredményt, a vendégek sikere ezúttal is teljesen megérdemelt volt.

Pep Guardiola legénysége ezzel ötre növelte az előnyét a tabella élén az ősi rivális Real Madriddal szemben, a blancók vasárnap este a Villarrealt fogadják a Santiago Bérnabeu Stadionban.

A Barcelona minden sorozatot tekintetbe véve 26 mérkőzés óta nem talált legyőzőre.

Eredmény:
Deportivo La Coruna – Barcelona 0-4 (Villa 26., Messi 52., Iniesta 80., Pedro 81.)