Ikszelt az Arsenal a Cityvel, kikapott a Chelsea

A Premier League 22. fordulójában az Arsenal és a Manchester City rangadója gólnélküli döntetlent hozott.

Meglepő adattal kell kezdenünk szerdai Premier League beszámolónkat, a Manchester City együttese idestova 35 éve nem nyert az Arsenal otthonában, a vendégek történelmi tettre készültek.

Nem is kellett sokat várni az első nagy helyzetre Londonban, de a hazaiak veszélyeztettek, van Persie lövése után csattant a labda a bal kapufán, majd miután a kezdeti rohamokat kibírta a City, Roberto Mancini játékosai megpróbálták lassítani a játékot.

A gyönyörűen játszó Ágyúsok a 28. percben ugyancsak a kapufát trafálták telibe, ezúttal Fabregas löketét védte a keret, ez pedig majdnem megbosszulta magát a félidő hajrájában, azonban Tévez sem tudott betalálni.

A második félidőnek is az Arsenal vágott neki harapósabban, a Manchester City főleg a védekezésre volt kénytelen koncentrálni, Zabaletának kellett tisztáznia többször is a kapu előtt. A hajrára egy-egy kiállítást tartogattak a felek, Sagna és Zabaleta kakaskodott, bár előbbi volt a vehemensebb, mindketten pirosat kaptak.

A vége 0-0-ás döntetlen és pontosztozkodás lett.

Mindeközben a Kádár Tamást nélkülöző Newcastle hazai pályán rendezett gálaműsort, a Szarkák Best triplájának is köszönhetően egy laza ötöst rámoltak be a tabella utolsó helyéről nem olyan rég elmozduló West Ham Unitednek.

A Chelsea újabb fájó vereségen van túl, Carlo Ancelotti vergődő legénysége ezúttal a Wolverhampton Wandererstől kapott ki idegenben, pedig a helyzetek ezúttal is megvoltak, azonban a londoniak nem tudtak élni a kínálkozó lehetőségekkel.

A vendégek vesztét ráadásul egy korai öngól okozta.

Nem ért véget a meglepő eredmények sora: a Liverpool a Blackburn vendégeként kapott ki simán 3-1-re (Gerrard csak a hajrában tudott szépíteni), a Tottenham Hotspurs pedig két villámgól után az Everton otthonában szenvedett 2-1-es vereséget.

Eredmények:
Arsenal – Manchester City 0-0
Aston Villa – Sunderland 0-1 (Bardsley 80.)
Newcastle – West Ham United 5-0 (Best 18., 39., 60., Nolan 45., Lovenkrands 63.)
Wolverhampton – Chelsea 1-0 (Bosingwa 5.)
Blackburn – Liverpool 3-1 (Olsson 32., Benjani 38., 57. ill. Gerrard 81.)
Everton – Tottenham 2-1 (Saha 3., Coleman 76. ill. van der Vaart 11.)
Bolton – Wigan 1-1 (Moreno 54. ill. Stam 80.)