Tőzsérrel ikszelt a Genk

A Racing Genk együttese a Lokeren vendégeként ért el 2-2-es döntetlent úgy, hogy 2-0-ás hátrányban is volt.

Kedvező előjelekkel vághatott neki a mérkőzésnek a vendég együttes, ugyanis a legutóbbi 30 mérkőzés statisztikája alapján a Racing Genk felé billent a mérleg nyelve.

Épp ezért kissé meglepő volt, hogy a hazai pályán játszó Lokeren már a 15. percben megszerezte a vezetést, a 37-ben pedig már kettőre növelte a különbséget, nehéz helyzetbe került a Tőzsér Dánielt végig a pályán tudó Genk.

A Racing aztán a második félidőben nem hagyta annyiban a dolgot, előbb Joao Carlos, majd Ogunjimi köszönt be beállítva a 2-2-es végeredményt, a Genk nem tudta kihasználni, hogy a rivális Gent is elszórt két pontot csütörtökön.

Tőzsérék a másodikok a belga elsőosztályban Juhász Roland Anderlechtje mögött.

Eredmény:
Lokeren – Racing Genk 2-2 (Tshimanga 15., Gueye 37. ill. Joao Carlos 55., Ogunjimi 74.)