Nyert a Chelsea, botlott az Arsenal

A Wigan ellen megfordította az eredményt Wenger csapata, mégsem örülhetett. A kékek nagy nehezen nyertek.

A Premier League keddi játéknapján a Tottenham és a Manchester City győzött az élcsapatok közül, a Manchester United viszont pontokat hullajtott a Birmingham ellenében.

A szerdai napra sem maradtunk izgalmak nélkül. Az előző körben, pár “pillanattal” ezelőtt az Arsenal 3-1-re megverte a Chelsea-t, és hosszú idő után rangadót tudott nyerni. Kérdés az, vajon Arsene Wenger együttese a bajnokság hátralévő részében botlik-e az elmúlt évekhez hasonlóan a kiscsapatok ellen, avagy sem. Mert, ha nem teszi, komoly esély mutatkozhat a bajnoki cím megszerzésére.

Nos, a Wigan ellen korán hátrányba kerültek Fabregasék, de az első félidő hajrájában, lélektanilag kiváló időpontban sikerült a fordítás. Mégsem lett három pont az Arsenal jutalma, ugyanis a 81. percben Squilacchi a saját kapujába talált. A Wigan ekkor már emberhátrányban játszott, így még bosszantóbb a londoniak számára a pontvesztés.

A Chelsea öt meccs után nyerni tudott, nagy nehezen legyűrte a középmezőny első felébe tartozó Boltont.

A Liverpool ismét égett, Roy Hodgson együttese hazai pályán kapott ki a Wolverhampton Wanderers ellenében.

Eredmények, Premier League:

Wigan – Arsenal (1-2)
gólok:
Watson (18., 11-esből),Squilacchi (81., öngól), illetve Arsavin (40.), Bendtner (44.)

Ward (56.)

A Premier League tabellájának élén a Manchester United és a Manchester City áll 38-38 ponttal, a harmadik Arsenalnak 36, a negyedik Chelsea-nek 34 pontja van.