Juhász góllal vette ki a részét a gálából

Az Anderlecht hazai pályán 6-0-ra verte a Lierse csapatát a belga bajnokság vasárnapi játéknapján.

Mindössze négy perc kellett a brüsszeli gárdának, hogy bevegye ellenfele kapuját, egy szögletet Boussoufa tekert középre, a magyar válogatott Juhász Roland pedig közelről védhetetlenül a hálóba fejelt, megadva az összecsapás alaphangját.

Az újabb gólig a félidő hajrájáig kellett várni, a hatalmas tehetségnek tartott Lukaku pofozta a hálóba a labdát, miután a vendégek hálóőre védett nagyot egy szabadrúgásnál, a duplázásnál azonban már tehetetlen volt.

A második félidőben aztán végképp eldöntötték a hazaiak a három pont sorsát, a remek napot kifogó Boussoufa vezérletével (aki a második 45 perc során szerzett két gólt, illetve előkészített egy újabb találatot) további négy gólt szerzett az Anderlecht, a vége kiütéses 6-0-ás siker lett, a fővárosi együttes bebiztosította helyét a tabella élén.

Eredmény:
Anderlecht – Lierse 6-0 (Juhász 4., Lukaku 42., Wasilewski 60. – 11-esből, Boussoufa 60., 89., Chavarria 86.)