A Debrecen 2-0-ra verte a Sampdoriát

A magyar együttes kihasználta, hogy az olaszok csak tartalékosan léptek pályára a tét nélküli utolsó meccsen.

Összefoglaló:

A magyar bajnokcsapat összeszedett, tudatos játékot mutatott be az olaszok ellen. Látszott, hogy az első negyedórát meg akarta úszni bekapott gól nélkül, és miután ez lazán sikerült, következhetett a támadások bátrabb kivitelezése.

Az első félidőben még nem, a másodikban azonban már több lehetősége is akadt a Lokinak, ezekből Kabát egyet ki is használt a 48. percben.

A gól után is többet támadott a Debrecen, és három perccel a rendes játékidő végén Kabát duplázni tudott. A mieink megérdemelten verték az erősen tartalékos Sampdoriát, amelyben talán éppen Koman Vladimir nyújtotta a legjobb teljesítményt.

Debreceni VSC-TEVA – Sampdoria 2-0 (0-0)
gólok:
Kabát (48., 87.)

A csoport másik meccsén: PSV – Metallist Harkiv 0-0

További eredmények: Anderlecht – Hajduk Split 2-0, AEK – Zenit 0-3 (a Zenit mellett Juhászék jutottak tovább). Stuttgart – Odense 5-1, Getafe – Young Boys (a németek és a svájciak mentek tovább).

VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK, A DEBRECEN GYŐZELEMMEL BÚCSÚZOTT A SOROZATTÓL.

SZÖGLET 92’
Sampdoria
Volta lövése után.
CSERE 92’
Debrecen
Fodor Marcell jön Szakály helyére.

90. PERC: Két perc hosszabbítás lesz a találkozón.

CSERE 89’
Debrecen
Bódi helyett Dombi Tibor.

88. PERC: A jobb oldalon ügyesen adogattak a debreceniek, Bernáth levitte az alapvonalig, beadta, Kabát Péter pedig a védő szorításában a kapuba pörgette a második gólt. 2-0, innen már nem kaphatunk ki.

GÓÓÓL 87’
Kabát Péter
Bernáth beadása után.

85. PERC: Egy szerzett labda után négy debreceni lódult meg, Laczkó végül – talán kicsit hamar – ellőtte, a kapu fölé…

83. PERC: Szakályt szúrta rá, Da Costa ismét a helyén volt.

SZÖGLET 82’
Debrecen
Kiss Zoltán harcolta ki.
SÁRGA LAP 78’
Bódi

77. PERC: Szakály nagy helyzetet hagyott ki. Czitkovics adta ki a labdát a bal szélen üresen álló játékoshoz, A középpályás eltekerte a lasztit, de Da Costa még hozzáért. A szögletből ismét Szakály lőtt, de nagy lökete az égbe szállt. A másik oldalon Simac az utolsó pillanatban mentett egy előremerészkedő olasz támadó elől.

76. PERC: Körülbelül 7000 ember figyeli a két csapat játékát a Puskás Ferenc Stadionban.

CSERE 72’
Sampdoria
Guberti jött be Obiang helyére

71. PERC: Koman Vladimir lőtte messziről kapura, a labda mellészállt volna, de Verpecz a biztonság kedvéért ment érte, fogta azt.

69. PERC: Hat meccset rendeznek 21 óra 5 perctől, mindegyik találkozón van olyan együttes, amely még nem szerzett gólt.

CSERE 66’
Debrecen
Yannick helyére Kiss Zoltán jött be.

62. PERC: Szépen ívelte Laczkó a szabadrúgást, a brazil kapus jól védett, sajnos így teszi az egész meccsen. Ezzel együtt a Sampdoria egyetlen helyzetet sem tudott még kialakítani a találkozón, ami biztató a hátralévő 2 percre.

Valóban az volt.

60. PERC: Laczkó próbált egy tizenegyest gyártani, de szánalmas kísérlete nem járt sikerrel.

SZÖGLET 57’
Debrecen.
Jobbról jöhetett.

56. PERC: A szöglet után Kabát fejesét ütötte ki a brazil kapus.

VÉDÉS 56’
De Costa
Nagy bravúrral mentett.
SZÖGLET 55’
Debrecen
Yannick harcolta ki.

53. PERC: Ezekben a percekben egyértelműen a magyar együttes játszik fölényben.

49. PERC: Szépen indult meg a Loki a bal oldalon, Szakály Yannicknak adta a labdát, aki egyből belőtte középre. Kabátot találta meg a labda, az olasz védő elesett mellette, mint ahogyan ő maga is, de aztán felpattant, és a kapuba lőtte a labdát. 1-0, vezet a Debrecen! Két perc múlva Yannick ollózott, de lövése mellészállt.

GÓÓÓL 48’
Kabát Péter
Yannick beadását váltotta gólra.

47. PERC: A csoport másik meccsén a PSV 0-0-ra áll a Metallist Harkiv ellen. Juhász Roland Anderlechtje 2-0-ra vezet a Hajduk Split ellen Brüsszelben, míg a Zenit az AEK otthonában vezet 1-0-ra.

KÖZÉPKEZDÉS 46’
Debrecen
Jöhet a gól.

45+1. PERC: Nincs hosszabbítás, a második féldiőre marad a gólszerzés – legalábbis reméljük.

45. PERC: Koman egy labdavesztés után kapta a labdát, 15 méterről kapura lőtte, de a lassú labdát Verpecz védte.

42. PERC: Ismét Yannick lőtt kapásból, de a labda elkerülte a kaput.

41. PERC: A Debrecen a 16. forduló után az 5. helyen áll a magyar bajnokságban, míg a Sampdoria a 8. pozícióban várja a folytatást.

39. PERC: A szabad után a kipattanót Czvitkovics adta Yannicknak, aki 14 méterről, külsővel lőtt, mellé.

SZABADRÚGÁS 38’
Debrecen
Szakályt buktatták.

37. PERC: Az orosz játékvezető most egy szabálytalanságot és egy kezezést nem vett észre, de nagy baj nem alakult ki ezek miatt.

SZÖGLET 35’
Debrecen
Jobbról jöhetett, veszélytelen volt.

31. PERC: Bernáth adta be a labdát jobbról, az Czvitkovics elé került a bal oldalon, ő megállította, és egy védő szorításában kapura lőtte. A brazil kapus végül hárított. Megélénkült a Loki, alighanem a mínusz 8 foknak is köszönhetően.

VÉDÉS 31’
Da Costa
Czvitkovics lövését fogta.

30. PERC: Yannick szaladt a bal szélen Czvitkovics passza után, beadását könnyen kirúgták.

28. PERC: Bernáth indult meg a jobb oldalon, beadása Yannickot érte, de ő elesett a 16-oson belül. Az utóbbi percekben aktívabbá vált a Debrecen.

26. PERC: Végre egy remek lövés!! Kabát szúrta rá 22 méterről, nagy erővel ellőtt labdáját Da Costa kiütötte.

24. PERC: Nem lett veszélyes a korner, előtte viszont egy kényszerítőzés után majdnem gólhelyzet alakult ki a Debrecen kapuja előtt.

SZÖGLET 24’
Sampdoria
Egy kavarodás után pattant ki a labda.

22. PERC: Eltelt az első félidő fele, és igazi helyzetet még nem láthattunk.

18. PERC: Bernáth indult el a jobb szélen, de mikor a 16-os vonalához ért, három olasz védővel találta szembe magát.

Ápolás 15’
Mijadinoszki
Rosszul ért földet, rövid ideig ápolták.

12. PERC: A Sampdoria azért (is) érkezett tartalékosan a mai meccsre, mert a hétvégén rangadót vív a városi rivális Genoával.

9. PERC: A magyar csapat átengedi a terepet az olaszoknak, vagy más szemszögből: a Samp birtokolja többet a labdát.

3. PERC: A mai, 19 órakor kezdődő találkozók eredményeit ide kattintva megnézheti, ezekből kiderül, hogy kiesett az Atletico Madrid, a sorozat címvédője.

1. PERC: Az első minutum végén már fognia kellett egy lövést Verpecznek, de biztosan hárította a 12 méterről leadott löketet.

1. PERC: A Sampdoria csapatkapitánya ezen a találkozón Koman Vladimir.

KÖZÉPKEZDÉS 1’
Sampdoria
Az utolsó idei meccs is elkezdődött.

Mínusz hét fok van a Puskás Stadionban, így kezdődik el a találkozó, pillanatokon belül.

A meccsnek egyébként van tétje, a győztes 120 ezer euróval gazdagodik.

A kezdőcsapatok:

DVSC: Verpecz – Bernáth, Simac, Mijadinoszki, Laczkó – Bódi, Varga, Czvitkovics, Szakály – Kabát, Yannick

Sampdoria: Da Costa – Grieco, Volta, Rossini, Messina – Dessena, Poli, Obiang, Koman – Kriszticsics, Sammarco

A DVSC a Bajnokok Ligájában pont nélkül zárta a csoportkörét az előző évadban. Ez nem volt akkora meglepetés a Liverpool, Lyon, Fiorentina hármas mellett.

Volt azonban reménykedés az idei évben, amikor – szintén történelmi sikerként – kvalifikálta magát a csapat a második számú sorozat főtáblájára. Ott azonban először egy Metalliszt Harkiv elleni 0-5, majd egy Sampdoria elleni 0-1 következett. A PSV 3-0-ra verte Herczeg András csapatát, itthon viszont “csak” 2-1-re győztek a hollandok. Harkivban még vezetett a Loki, de végül ott is 2-1-re kapott ki.

Gólt tehát rúgott a csapat, pontot azonban még nem szerzett. Most erre ismét lehet esély, mert az olasz együttes, amely szintén búcsúzott már a sorozattól (a PSV és a Harkiv a két továbbjutó), tartalékosan érkezik a Puskás Ferenc Stadionba. Ezzel együtt a magyar válogatott Koman ott van a kezdőcsapatban.

A Loki háza táján folyamatosan történik valami. Még Harkivban balhézott Kabát, Szakály és Laczkó, a bajnokság befejeztével pedig a próbajátékosok érkezése a fő téma. Egészen a mai napig, amikor is – ahogyan azt megírtuk – két játékost megpróbáltak megvesztegetni a Sampdoria elleni találkozóval kapcsolatban.

Ilyen hangulatban kezdődik tehát az utolsó Európa Liga-mérkőzés, és az utolsó magyar érdekeltségű tétmérkőzés a 2011-es esztendőben.

Herczeg András célja az első pontok megszerzése.