Könnyed Bayern-siker, Schweinsteiger hosszabbított

A címvédő Bayern München szombaton hazai környezetben magabiztosan győzött az újonc St. Pauli ellen a német labdarúgó-bajnokság 16. fordulójában.

A Bajoroknál Altintop, Lahm és Ribéry szállította a gólokat, a regnáló bajnok Kessler kiállítása után, emberelőnyben biztosította be győzelmét.

Mivel a Hoffenheim megtette azt a szívességet, hogy a hajrában elszórakozta egygólos előnyét és csak döntetlent játszott hazai pályán a Nürnberggel, így a Bayern már az ötödik a tabellán. Jó hír még a csapat háza tájáról, hogy Bastian Schweinsteiger (akit a Manchester Uniteddel boronált össze a média) 2016-ig szerződést hosszabbított a klubnál. Ezt rögtön a meccs után, 69 ezer néző előtt jelentették be.

A Hamburg egy hatgólos meccsen kapott ki, a Hannover pedig pénteki győzelmével a harmadik a Bundesligában.

Bundesliga, 16. forduló:
Kaiserslautern – VfL Wolfsburg 0-0
1. FC Köln – Eintracht Frankfurt 1-0 (Clemens 56.)
Bayern München – St. Pauli 3-0 (Altintop 17., Lahm 72. – 11-esből, Ribéry 79.)
Hamburger SV – Bayer Leverkusen 2-4 (Vidal 47. – öngól, Elia 79. ill. Sam 30., Vidal 61., Renato Augusto 66., Rost 78. – öngól)
Hoffenheim – Nürnberg 1-1 (Compper 55. ill. Eigler 87.)