Van Gaal elismerte, nincs esély a bajnoki aranyra

A Schalkétől elszenvedett vereség után a Bayern München edzője azt nyilatkozta, a cél a 2-3. hely megszerzése lehet.

Louis van Gaal erről a ZDF televízió Aktuelles Sportstudio műsorában beszélt szombaton késő este, miután együttese váratlanul 2-0-ás vereséget szenvedett a bajnokságban eddig csak szenvedő Schalke 04 vendégeként.

A holland tréner részben a bírót okolta a vereségért. Mint mondta, ha Gomeznek a 84. percben lőtt szabályos gólját nem érvényteleníti lesállás címén a játékvezető, akkor még lett volna ideje a csapatnak kiharcolni a döntetlent. Érthetetlennek nevezte ugyanakkor, hogy fiai az első félidőben nem tudták kihasználni százszázalékos helyzeteiket.

A Bayern célja 30 pont megszerzése volt a téli szünet előtt. Két fordulóval az őszi évad zárása előtt a sokszoros bajnok 23 ponttal a 7. helyen áll, 15 meccsből mindössze ötöt tudott megnyerni, gólkülönbsége 23-17. Hátránya az éllovas Borussia Dortmund mögött 14 pont. Ha vasárnap a fekete-sárgák a Westfalenstadionban legyőzik a Nürnberget, akkor a különbség 17 pontra nő. Ekkora hátrányból pedig még soha, egyetlen klub sem lett bajnok…