Szalaiék többször is padlón voltak, de győztek

A magyar válogatott középpályás gólpasszal vette ki a részét a Mönchengladbach elleni 3-2-es sikerből.

Az első félidőben csak helyzetekig jutottak a csapatok a Bundesliga 13. fordulójának szombat délutánján, a másodikban aztán beindult a gólgyártás is: Reus szerzett vezetést a hazaiaknak, Szalai Ádám gólpassza után azonban Schurrle egyenlíteni tudott.

Kisvártatva Reus ismét a Mönchengladbachot juttatta lépéselőnyhöz, Allagui azonban másképp gondolta és utolsó negyed órában szerzett két góljával a Mainz javára fordította és megnyerte a meccset.

Tovább menetel a Borussia Dortmund, a BVB ezúttal a Freiburg otthonában nyert 2-1-re, míg a Schalke a spanyol veterán, Raúl triplájával verte 4-0-ra a Werder Brement.

Eredmény:
Mönchengladbach – Mainz 2-3 (Reus 53., 69. ill. Schurrle 64., Allagui 76., 88.)
Schalke – Werder Bremen 4-0 (Metzelder 22., Raúl 45., 56., 71.)
Frankfurt – Hoffenheim 0-4 (Vukcsevics 31., Ibisevics 69., 70., Mlapa 90.)
Freiburg – Borussia Dortmund 1-2 (Hummels 27. – öngól ill. Lewandowski 75., Mujdza 78. – öngól)
Hannover – Hamburg 3-2 (Stindl 31., Schulz 59., Hanke 90.)
Nürnberg – Kaiserslautern 1-3 (Mak 67. ill. Rivics 4., Ilicsevics 12., Lakics 33.)