Kétgólos hátrányból nyert a Tottenham

Az Arsenal hazai pályán már szűk fél óra elteltével vezetett a Premier League-ben, azonban a londoni rivális nyert 3-2-re.

Nasri a kilencedik percben vette be Gomes kapuját, elsőre ugyan úgy tűnt, hosszan vette át Fabregas tanítani való átadását, azonban Gomes kapus nem csapott le a játékszerre, a francia így kicselezte a hálóőrt, majd lehetetlen szögből a kapuba varázsolta a bogyót.

Még le sem telt az első félidő, amikor Chamakh is betalált, nehéz helyzetbe került így a Tottenham, ugyanakkor a 2-0 veszélyes állás a fociban.

Erre a második félidő szolgáltatott nekünk példát: a feltámadó vendégek előbb a bajnokok Ligájában is Pazar formát mutató Bale góljával szépítettek, a 67. percben van der Vaart pedig már egalizált büntetőből.

A csattanó a végére maradt, a holland középpályás ezúttal előkészítőként jeleskedett, Kaboul pedig három pontot szerzett a Spursnek a londoni rangadón, a vége 2-3 lett.

Eredmény:
Arsenal – Tottenham 2-3 (Nasri 9., Chamakh 27. ill. Bale 50., van der Vaart 67. – 11-esből, Kaboul 86.)