Siófokon zakózott a Fradi a kupában

A Ferencváros 3-1-es vereséget szenvedett Siófokon a Magyar Kupa nyolcaddöntőjének első felvonásán.

A Ferencváros a Magyar Kupában ott folytatta, ahol a bajnokságban abbahagyta, azaz büntetőhöz segítette ellenfelét, Tóth Bence rántotta le Pillert, László pedig nem hibázott.

A Fradi próbálkozásaira Piller bődületes kapufával válaszolt a 41. percben, majd Rodenbücher rövid hazagurítása után Csermelyi csapta be a kifutó Ranilovicsot és emelt a hálóba, 2-0-ra mentek a hazaiak a szünetben.

A második félidőben a fővárosiak továbbra sem találták a fogást a Balaton-parti együttesen, a 68. percben pedig egy kontra végén Csermelyi lőtt újabb gólt, Tóth Bencét kicselezve talált be.

Prukner László legénysége mintha be lett volna oltva góllövés ellen, Miljkovics kétszer is hatalmas helyzetbe került a hajrá kezdetén, de előbb Szalma kapus védett, majd célt tévesztett.

A 91. percben Andrezinho a tizenhatos előteréből, egy földön megpattanó lövéssel szépített, azonban a Ferencváros így is 1-3-ról várhatja a második felvonást.

Eredmény:
Siófok – Ferencváros 3-1 (László 7. – 11-esből, Csermelyi 45., 68. ill. Andrezinho 91.)