Simán lépett tovább a Real

A José Mouirnho által kiemelt fontosságúnak titulált Király Kupa-mérkőzésen a Real Madrid 5-1-re nyert a Murcia ellen.

A Real Madrid a José Mourinho által beharangozott kezdővel lépett pályára, melyen már a negyedik percben megszerezte a vezetést, Granero tekert látványosan a felső sarokba.

A sok szabálytalansággal tarkított mérkőzés első félidejének végén kettőre nőtt a hazai pályán játszó Real Madrid előnye, Gonzalo Higuaín talált be egy lecsorgó labda után.

A 75. percben a félidőben beálló Cristiano Ronaldo is beköszönt, Pedro szépített a hajrába érve büntetőből. Egyet a Real Madrid is lőhetett, Benzema sem hibázott, az 5-1-es végeredményt Xabi Alonso állította be.

Arbeola a hazaiaktól a 83. percben megkapta második sárgáját is a meccsen.

A hazai pályán játszó Zaragozába Pintér Ádám a 62. percben állt be, ekkora azonban már kialakult a végeredmény: a Betis 2-1-re nyert, idegenben lőtt több góljának köszönhetően pedig tovább is jutott.

Eredmény:
Real Madrid – Murcia 5-1 (Granero 4., Higuaín 44., Cristiano Ronaldo 75., Benzema 85. – 11-esből, Alonso 89. ill. Pedro 82. – 11-esből)
Zaragoza – Betis 1-2 (Jarosik 15. ill. Contini 13. – öngól, Castro 35.)