Rudolffal nyert a Genoa

A Genoa hazai pályán nyert 1-0-ra a Bologna ellen, a magyar támadót a hajrában cserélték le.

Olaszországban meccsdömping volt, ehhez képest az első 45 percben mindössze két gólt láthattak szerte Itáliában: Milánóban Pato, Rómában Simplicio talált be az első felvonásban.

A Milan végül Ibrahimovic büntetőjével és Robinho találatával bebiztosította a győzelmet a Palermo ellen, a Farkasok pedig Fiorentinát győzték le végül 3-2-re.

Patóék így a tabella élére ugrottak az Inter elleni városi derbi előtt, a Lazio ugyanis kikapott az újonc Cesenától.

Az edzőváltáson áteső Genoa már a kezdő sípszótól kezdve a pályán tudta Rudolf Gergelyt a Bologna elleni hazai bajnokin. Rudolfot végül az utolsó percekben hozta le mestere, a vendéglátók ekkor már megszerezték a győztes gólt.

Mindeközben a Juventus a Vass Ádámmal a padon kezdő Brescia otthonában vendégeskedett, a kiegyenlített első félidőben azonban nem volt igazán nagy gólhelyzet. A második etap derekán aztán Grosso beadásából Quagliarella volt eredményes, Diamanti azonban postafordultával egalizált. A második félidőben nem született meg a döntés, maradt az 1-1, Vass a 78. percben állt be.

A bajnoki címvédő Inter a Lecce otthonában csak későn tudta megszerezni a vezetést a csereként beálló Milito révén, Olivera ráadásul kisvártatva kiegyenlített, pontosztozkodás lett a vége.

Eredmények:
Milan – Palermo 3-1 (Pato 19., Ibrahimovic 77. – 11-esből, Robinho 83. ill. Bacinovic 63.)
Brescia – Juventus 1-1 (Diamanti 73. ill. Quagliarella 71.)
Roma – Fiorentina 3-2 (Simplicio 45., Borriello 51., Perrotta 77. ill. Gilardino 69., D’Agostino 90.)
Genoa – Bologna 1-0 (Milanetto 81.)
Lecce – Inter 1-1 (Olivera 79. ill. Milito 76.)
Cagliari – Napoli 0-1 (Lavezzi 90.)
Cesena – Lazio 1-0 (Parolo 84.)
Catania – Udinese 1-0 (Lopez 60.)
Chievo – Bari 0-0