Kiütéses Zete-siker a kupában

A Zalaegerszeg gyakorlatilag kiharcolta a továbbjutást a nyolcaddöntőből miután 6-0-ra nyert a Vasas otthonában.

Legjobbjait pihentetve lépett pályára a Zalaegerszeg szerdán az Illovszky Stadionban, ennek ellenére szűk negyed óra kellett a vendégeknek a vezetés megszerzéséhez, Horváth beadása után Delic talált be.

Kisvártatva Simon lőtt szép gólt és mivel a Vasas nem tudott kellőképpen felpörögni, 0-2-ről várhatták a folytatást a hazaiak.

A 62. percben ismét megrezdült az angyalföldi háló, Cebara, Szalai volt a labda útja, utóbbi beadásából Kamber ért el célt, majd Simon duplázta meg góljai számát, érett a kiütés.

A zalai csatár úgy gondolta még nincs itt a vége, Szalai gyorsan elvégzett szabadrúgása után tette fel a koronát szerdai teljesítményére, meglett a mesterhármas.

Az i-re a pontot Szalai tette fel, őt Balázs szolgálta ki, a ZTE így 6-0-ás idegenbeli győzelmével gyakorlatilag bebiztosította helyét a Magyar Kupa legjobb nyolc csapata között.

Eredmény:
Vasas – Zalaegerszeg 0-6 (Delic 14., Simon 25., 68., 82., Kamber 61., Szalai 86.)