Döntetlent hozott a manchesteri rangadó

A Gera Zoltánt csak a hajrában bevető Fulham 1-0-ás vereséget szenvedett a Premier League hétközi fordulójában.

A Chelsea lefocizta városi riválisát a szerda esti mérkőzésen, ugyanakkor mindössze egyszer tudta bevenni a Fulham kapuját, Essien a 30. percben egy közeli fejessel járt túl Schwarzer eszén. Gera Zoltánt mindössze a 79. percben vetette be trénere.

A manchesteri rangadón a felek nagyon felkészültek egymásból, amennyire várta mindenki a mérkőzést, annyira kevés helyzetet hozott az összecsapás. A gólszerzéshez a vendég United járt közelebb, azonban a vége egy könnyen feledhető 0-0 lett.

Az Arsenal ezúttal a Wolverhampton vendégeként tudott nyerni, Chamakh foglalta keretbe az összecsapást két góljával.

Torres korán vezetést szerzett a Liverpoolnak, a Wigan azonban egyenlíteni tudott, így Roy Hodgson csapat újabb fontos pontokat szórt el. A másik liverpooli együttes, az Everton is be kellett, hogy érje döntetlennel, a kékek Bogdán Ádám csapata, a Bolton ellen egalizáltak a hajrában. Az Everton ekkor már tíz emberrel játszott Fellaini kiállítása miatt.

Eredmények:
Manchester City – Manchester United 0-0
Chelsea – Fulham 1-0 (Essien 30.)
Wigan – Liverpool 1-1 (Rodallega 52. ill. Torres 7.)
Wolverhampton – Arsenal 0-2 (Chamakh 1., 90.)
Newcastle – Blackburn 1-2 (Caroll 47. ill. Pedersen 3., Roberts 82.)
Aston Villa – Blackpool 3-2 (Downing 28., Delfouneso 58., Collins 87. ill. Harewood 45., Campbell 85.)
West Ham United – West Bromwich Albion 2-2 (Parker 43., Piquionne 50. – 11-esből ill. Odemwingie 38. – 11-esből, Pablo 72.)
Everton – Bolton 1-1 (Beckford 90. ill. Klasnic 79.)