Priskin gólt lőtt, Geráék ikszeltek

Az Ipswich Town 2-1-re nyert a Sheffield United vendégeként.

Meccsdömping volt Angliában, az első és a másod osztályban is több meccset rendeztek. A Premier League-ben a Gera Zoltán a kezdő sípszótól végig a pályán tudó Fulham az utolsó pillanatokban mentett pontot hazai pályán az Aston Villa ellen, Hangeland talált be a hajrában.

Szintén hazai pályán diadalmaskodott a Wayne Rooneyt továbbra is nélkülöző Manchester Unioted, Sir Alex Ferguson csapata a Wolverhamptont verte. Nyert a Blackburn és a Sunderland is.

Eredmények:
Fulham – Aston Villa 1-1 (Hangeland 90. ill. Albrighton 42.)
Birmingham – West Ham 2-2 (Jerome 64., Ridgewell 73. ill. Piquionne 48., Behrami 58.)
Blackburn – Wigan 2-1 (Pedersen 58., Roberts 68. ill. N’Zogbia 75.)
Blackpool – Everton 2-2 (Eardley 10., Vaughan 48. ill. Cahill 13., Coleman 50.)
Manchester United – Wolverhampton Wanderers 2-1 (Park 45., 90. ill. Ebanks-Blake 66.)
Sunderland – Stoke 2-0 (Gyan 9., 87.)

Mindeközben a Championshipben Priskin Tamásnak mindössze hat percre volt szüksége, hogy betaláljon, Quinn azonban még az első fél óra letelte előtt egyenlített. A Sheffield United sorsa végül még az első félidőben megpecsételődött, McAuley döntötte el a mérkőzést. A kapuban ezúttal is Fülöp Márton védett.

A térdsérüléssel bajlódó Buzsáky Ákos nélkül felálló Queen’s Park Rangers úgy tartotta otthon magabiztosan a három pontot, hogy bő egy félidőt emberhátrányban játszott Orr kiállítása miatt.

Eredmények:
Sheffield United – Ipswich Town 1-2 (Quinn 29. ill. Priskin 6., McAuley 40.)
QPR – Reading 3-1 (Taarabt 27. – 11-esből, Faurlin 61., Smith 71. ill. Long 68.)