Szalai gólt lőtt, de kiesett a Mainz

A magyar válogatott támadó csapata Aachenben kapott ki 2-1-re a Német Kupában.

A Német Kupa második fordulójában Auer szerezte meg a vezetést a hazaiaknak az első félidőben, majd Hoger növelte tovább a két csapat közti különbséget a 60. percben.

Ekkor küldte be edzője Szalai Ádámot a kispadról, honfitársunk pedig kisvártatva be is talált, az Aachen azonban már nem kapitulált a meccs hátralévő részében, 2-1 lett a vége. A hazaiaknál Stieber Zoltán kezdőként végigjátszotta a mérkőzést, az első találatnál előkészítőként jeleskedett.

Futács Márkónak tíz perc jutott a Hoffenheim ellen játszó Ingolstadtban, a vendégek 1-0-ás vereséggel intettek búcsút a további küzdelmeknek.

Továbbment a Hamburgot kitömő Frankfurt és a Duisburg is.

Eredmények:
Aachen – Mainz 2-1 (Auer 26., Hoger 60. ill. Szalai 68.)
Hoffenheim – Ingolstadt 1-0 (Ba 63.)
Hallescher – Duisburg 0-3 (Maierhofer 7., 33., Grlic 85.)
Frankfurt – Hamburg 5-2 (Caio 13., Gekasz 21., 45., Petrics 65. – öngól, Altintop 87. – 11-esből ill. Petrics 23., 66.)