Élre állt a Fluminense

Ugyan csak döntetlent játszott a hétvégén, de így is az élre állt a Fluminense Brazíliában.

A brazil bajnokság 31. fordulójában a Cruzeiro átadta az első helyet a korábbi éllovas Fluminensének, miután hazai pályán vereséget szenvedett a tabella hátsó felében pironkodó, ugyanakkor a Copa Sudamericánában negyeddöntős Atletico Mineiro csapatától.

A vendégek Obina mesterhármasával már 3-0-ra is vezettek a vasárnapi találkozón. A Cruzeiro 1-4 után kapaszkodott, s Ribeiro egy perc alatt szerzett két góljával szorossá is tette a találkozót, de a vereséget – amely nem kis meglepetésnek számított Brazíliában – nem tudta elkerülni…

A Fluminense jobb gólkülönbségével állt az élre, miután kétszer is egyenlített, így egy ponttal távozott az Atletico Paranaense otthonából, de a Corinthians is versenyben van még a bajnoki címért. Csupán egy pont a hátránya az éllovasokkal szemben azok után, hogy a városi derbin 1-0-ra verte a Palmeirast. A Cor hét nyeretlenül megvívott találkozót követően nyert ismét.