DVSC-TEVA – PSV Eindhoven 1-2

Európa Liga-csoportmérkőzés, Puskás Ferenc Stadion, vezeti Vollquartz.

Összefoglaló:

A Debrecen bebizonyította a találkozón, hogy tud szervezetten és összeszedetten játszani. Ez azonban ezúttal sem volt elegendő a pontszerzéshez. A hazaiak megérdemelten szereztek vezetést, de Engelaar klasszis megoldása után egyenlített.

A második félidőben a PSV egy kicsit megnyomta az elejét, és egy rendkívül szerencsés góllal megszerezte a vezetést (a gólt Reisnek adták, de érzésünk szerint Dzsudzsák háta után már nem ért bele senki a labdába). A hollandok rutinosan tartották az eredményt, és nagy lépést tettek a csoportgyőzelem felé.

Európa Liga, 3. forduló:

Debreceni VSC-TEVA – PSV Eindhoven 1-2 (1-1)
gólok:
Mijadinoski, illetve Engelaar, Reis

92. PERC: VÉGE A TALÁLKOZÓNAK, 2-1 ARÁNYBAN NYERT A PSV EINDHOVEN.

SZÖGLET 90’
PSV
Mijadinoski mentett.

90. PERC: Két percet hosszabbít a játékvezető.

89. PERC: A PSV is rangadót vív a hétvégén, hiszen vasárnap a Feyenoorddal találkozik.

LES 87’
PSV
Bakkel lesen találta Reist.

85. PERC: Bódi bátran rászúrta 20 méterről, Isaksson lehúzta. Szép próbálkozás volt.

Szakály helyett Rezes László.

79. PERC: Időközben az Anderlecht már 3-0-ra vezet az AEK Athén ellen, a harmadik belga gólt Juhász Roland szerezte.

78. PERC: A Loki vasárnap újabb nagy meccset játszik, hiszen a Ferencváros látogat a nagyerdei stadionba.

SZÖGLET 77’
PSV
Veszélytelen volt a korner.

76. PERC: Egy altatós PSV-támadás végén Berg továbbította sarokkal a labdát Affelay elé, ő hatalmas erővel vágta fölé. A Harkiv 2-1-re vezet a Sampdoria ellen.

72. PERC: Most már nyeregben van a holland gárda, ennek megfelelően ölik a játékot.

67. PERC: Nagyon furcsa góllal vezet a PSV! Bal oldalról ívelt be Berg, a labda először Dzsudzsák hátán pattant meg, majd a debreceni kapu előtt lepattant, Reis pedig belekapott a levegőbe (a felvételek alapján nem ért a labdához), a labda viszont a kapuba szállt. 1-2!

CSERE 67’
DVSC
Bódi jött be Yannick helyett.
GÓÓÓL 66’
Dzsudzsák
A hátán pattant meg.

64. PERC: Izgalmas a találkozó, mindkét oldalon gyors megindulásokat látunk, de tény, a PSV veszélyesebben támad. Malinauskas olykor bizonytalan, máskor bravúrosan véd.

Coulibaly maradt lesen.

56. PERC: A szöglet után Affelay lőtte a védőkbe a labdát, most nagyon támad a PSV.

SZÖGLET 56’
PSV
Simac az utolsó pillanatban mentett.

55. PERC: Dzsudzsák ívelte be, Malinauskas védett a helyzet végén.

SZÖGLET 55’
PSV
Malinauskas kiejtette a labdát, mentettünk.

51. PERC: Toivonen kapta teljesen tisztán a labdát egy szabadrúgás után, belekapott a labdába, az a kapu mellé szállt.

50. PERC: Nagyon szép debreceni támadás volt. Varga lőhetett volna, de továbbpasszolta Czvitkovics Péternek, már lendítette a lábát, de a holland védők szögletre szabadítottak.

Lens helyett Reis jött be.

45. PERC: Vége az 1. félidőnek! A Debrecen jól játszik, reális az eredmény.

LES 42’
Yannick, DVSC
Valóban elöl ragadt.

40. PERC: Gyorsan egyenlített a holland csapat. Egy középpályán elveszített labdát követően Berg sarkazott Engelaar elé, ő megkerülte Kisst és Mijadinoskit, majd a kapu jobb oldalába lőtt. 1-1! Egyenlített a Harkiv is a Sampdoria ellenében.

GÓÓÓL 40’
Engelaar, PSV
Berg passza után egyedül oldotta meg.

38. PERC: Gyors támadás végén Szakály adta középre a labdát, Nagy Zoltán a védőkbe lőtte a labdát. Remek akció volt. Közben KOMAN Vladimir góljával vezet a Sampdoria a Harkiv otthonában!

35. PERC: Megérdemelten vezet a Debrecen. A Nagy Zoltán lerántásáért megítélt szabadrúgás szépen érkezett a holland kapu elé. Az egyik védő röviden szabadított fel, és az éppen a kapu elé felérő Mijadinoski elé pattant, ő pedig kegyetlenül bevágta. 1-0! A Debrecen megszerezte első gólját az Európa Ligában!

GÓÓÓL 35’
Mijadinoski, Debrecen
Vezetünk!
SÁRGA LAP 34’
Berg, PSV
Nagy Zoltánt rántotta le.

33. PERC: Egy holland hazaadás után Coulibaly támadta meg isakssont, akinek így bedobásra kellett kivágnia a labdát. Mintha könnyelműsködne a PSV…

31. PERC: Majdnem öngól lett a vége. Berg és Affelay megmozdulásai után egy debreceni hátról tartott a kapu felé a labda, de abba még Berg is beleért, mielőtt a kapufa mellett elsuhant.

27. PERC: Dzsudzsák ívelte kapu elé a labdát a bal oldalról, Berg ugrott magasra, de már nem tudta eléggé irányítani a fejest, így az alapvonalon túlra szállt a labda.

25. PERC: Hatalmas debreceni lehetőség maradt ki. Yannick végezte el a szögletet, Coulibaly fejjel megtolta, Mijadinoski a kapu torkában lőhetett, de labdája a kapufáról pattant ki.

SZÖGLET 24’
DVSC
Czvitkovics harcolta ki.

23. PERC: Összesen 12 meccs kezdődött 19 órakor (másik 12 majd 21 órakor indul), és a 23. percig egyetlen gól sem született még a többi pályán sem.

VÉDÉS 22’
Malinauskas
Affelay lövését védte.
SZÖGLET 22’
PSV
Czvitkovics mentett.

19. PERC: Jól indult meg a Debrecen, Coulibaly és Szakály jól tartotta meg a lasztit, de Nagy Zoltán végül túl magasan ívelte a kapu elé. Két perccel később ismét Loki-támadás, de a fiúk talán kicsit bátortalanok a 16-os környékén.

SZÖGLET 18’
PSV
Fodor tisztázott.

15. PERC: Dzsudzsák végezte el a szabadot, de belelőtte a sorfalba. Szerencsénkre…

SZABADRÚGÁS 15’
PSV
Toivonent buktatta Mijadinoski.

13. PERC: Affelay lőtt bátran, de ez nem volt veszélyes lövés. A csoport másik találkozóján a Metallist és a Sampdoria Harkivban találkozik.

11. PERC: Malinauskas vágta előre a labdát, Coulibaly lefejelte, és meg is tudta magát játszani, vitte a kapu felé a labdát, majd 13 méterről lőtt. Nagyon gyenge volt a lövés ereje, így Isaksson védeni tudott. Több volt ebben.

9. PERC: Eddig jól védekezik a Debrecen, de Toivonen messziről is elvállalta. Lövése két méterrel a kapu jobb oldala mellett hagyta el a játékteret.

7. PERC: Nehéz megmondani, hányan vannak a stadionban. A Loki honlapja szerint elővételben elfogyott 20 ezer jegy, nos, a képek alapján biztosan nincsenek ennyien az arénában.

LES 7’
PSV
Szerencsés leshelyzet.

3. PERC: Yannick indult meg a bal oldalon, Varga labdáját azonban mellé lőtte a kameruni.

1. PERC: Gyorsan a magyar kapu elé került a PSV. Dzsudzsák adta be balról, Lens nem tudta lekezelni a labdát.

1. PERC: A Debrecen egy MTK ellen elért idegenbeli 0-0-lal hangolt a mai találkozóra.

KÖZÉPKEZDÉS 1’
PSV
Elindult a mérkőzés.

Már szól a Loki indulója a Tankcsapda és a hangosanbeszélő “torkából”, hamarosan indul a mérkőzés.

A Debrecen harmadik Európa Liga találkozóján lép pályára csütörtökön, a Puskás Ferenc Stadionban.

Eddig egyetlen pontot és gólt sem szerzett Herczeg András csapata. Első találkozóján 5-0-ra kapott ki az ukrán Metallist Harkiv együttesétől hazai pályán, legutóbb pedig 1-0-ra, egy 11-esből szerzett gól után maradt alul a Sampdoria otthonában. Azon a találkozón Laczkó szabálytalansága után született az egyetlen gól, ma ő nem léphet pályára sérülése miatt.

A PSV a Sampdoriához hasonlóan 4 pontos a csoportban, a Harkivot idegenben 2-0-ra verte, Genovában pedig 1-1-re végzett az olaszokkal. A magyar középpályás egy-egy gólt jegyzett.

A hollandoknál életveszélyes támadók és középpályások állnak csatasorba, Affelay például 24 évesen a legnagyobb csapatok által ostromolt labdarúgó. Toivonent, Berget jól ismerjük a svéd válogatottból, csakúgy, mint a PSV kapusát, Isakssont.

Meglátjuk, mire megy a Debrecen a sztárcsapat ellen. Hajrá Loki!