Simán nyertek a spanyolok és a portugálok

A Manchester United játékosa, Nani előbb lőtt két gólt, majd egyet lövetett Cristiano Ronaldóval a dánok ellen.

Portugália és Spanyolország is szombaton késő este játszotta soros mérkőzését, mind a kettő hazai pályán nyert 3-1-re és mind a két együttes színeiben volt egy duplázó.

A luzitán csapat Dániával csapott össze az Európa-bajnoki selejtezősorozat keretein belül, és ahogy az várható volt, végignyomta az egész meccset. Nani az első félidőben jó két perc alatt gyakorlatilag eldöntötte a találkozó végkimenetelét, azonban a hajrában Ricardo Carvalhóról került saját kapujába a labda, így meleggé vált a vége. A kedélyeket aztán Cristiano Ronaldo hűtötte le.

Eredmény:
Portugália – Dánia 3-1 (Nani 29., 31., Cristiano Ronaldo 85. ill. Carvalho 79. – öngól)

Spanyolország legjobbjai Litvániával meccseltek, az első félidőben ugyanakkor nem láthatott gólt a hazai publikum. Fordulás után Llorente köszönt be, ekkor még egalizálni tudtak a litvánok, a csatár második gólja, majd David Silva találata ugyanakkor megválaszolatlanul maradt.

Eredmény:
Spanyolország – Litvánia 3-1 (Llorente 47., 56., David Silva 79. ill. Sernas 54.)