Szalai gólt lőtt, a Mainz történelmet írt

A német együttes a 7. fordulóban hetedik győzelmét aratta, erre pedig korábban csak két csapat volt képes a Bundesligában.

A Mainz együttese hazai pályán fogadta a Hoffenheim csapatát és már a 2. percben előnybe került, Allagui váltotta gólra Szalai Ádám átadását. Ba a játékrész hajrájában egyenlített, tiszta lappal vághattak neki a második félidőnek a felek.

A fordulás utáni percekben aztán Szalai maga talált be, bő tíz perc múlva pedig az angol és a német válogatottba is invitált Holtby növelte tovább a különbséget. Sigurdsson közelebb hozta a Hoffenheimet, azonban a vége felé Simunicsot kiszórta a játékvezető, Schurrle ráadásul értékesített egy büntetőt, beállítva a 4-2-es végeredményt. Honfitársunk végigjátszotta a meccset.

A Mainz ezzel a sikerrel beállította a Bayern München és a Kaiserslautern rekordját.

A Bundesliga II-ben Torghelle Sándor volt érdekelt, ám a magyar válogatott támadó csak az utolsó pillanatokra állt be az idegenben diadalmaskodó Düsseldorfba.

Eredmények:
Mainz – Hoffenheim 4-2 (Allagui 2., Szalai 47., Holtby 59., Schurrle 74. – 11-esből ill. Ba 41., Sigurdsson 64.)
Freiburg – Köln 3-2 (Rosenthal 4., 11., Cissé 70. ill. Mohamad 22., Matuschyk 50.)
Hamburg – Kaiserslautern 2-1 (Kacar 69., Choupo Moting 84. ill. Lakic 3.)
Mönchengladbach – Wolfsburg 1-1 (Marx 65. ill. Kahlenber 27.)
Nürnberg – Schalke 04 2-1 (Frantz 62., Wolf 84. ill. Huntelaar 74.)

Bundesliga II:
Osnabrück – Düsseldorf 2-3 (Heidrich 21., Schmidt 73. ill. Zoundi 3., Langeneke 11. – 11-esből, Fink 33.)