Döntetlennel kezdett a Rába ETO

Első mérkőzésén hétfőn 5-5-ös döntetlent játszott a magyar bajnok Rába ETO a grúz Iberia Star Tbilisivel az UEFA Futsal Cup 2. selejtező körében.

A győri csapat honlapja szerint a csehországi Chrudimban zajló négyes tornáról az első helyezett jut a sorozat legjobb 16 csapata közé.

Az első gólt a grúz csapat szerezte, a második félidőben pedig tovább növelte előnyét a brazilokkal teletűzdelt Tbilisi.

Ekkor nagyobb sebességi fokozatba kapcsolt az ETO, és miután az első szépítő gólra még válaszolt az ellenfél, kisvártatva már 3-3 virított az eredményjelzőn. A két gólig jutó Dróth vezette honfitársaink ezt követően kétszer is megszerezték a vezetést, azonban a vészkapusra váltó grúzok egy átlövéssel a 39. percben beállították az 5-5-ös végeredményt.

A Rába ETO kedden a házigazdával, csütörtökön a Minszkkel meccsel.

“Sajnálom, hogy nem győztünk, pedig sokat tetünk ezért, keményen készültünk erre a tornára. Holnap is ehhez hasonlóan nehéz meccsre számítok, ahol remélem szerencsésebbek leszünk” – mondta Paco Araujo vezetőedző az etofutsal.hu-nak.