Ismét megtorpant a Real, simán nyert a Barca

Mind a két spanyol sztárcsapat idegenben szerepelt, a fővárosiak csak egy, a katalánok ellenben három ponttal gazdagodtak.

Délután a Valencia volt hivatalos a Sporting Gijón otthonába, a vendégek pedig már az első félidő elején eldöntötték az összecsapást, mindössze három perc kellett ahhoz, hogy Topal és Soldado is betaláljon, a vége 0-2 lett.

Este a Real Madrid lépett pályára a Levante otthonában, a blancók pedig hihetetlenül nagy mezőnyfölényben játszottak, ez azonban csak egy pontot ért szombaton. A hazaiak bunkervédelmét párszor át tudta játszani a Madrid, azonban a kapuba már nem sikerült betalálni, 0-0 lett a vége.

A Barcelona már az első félidőben emberelőnybe került Bilbaóban, ezt azonban csak a második felvonás vége felé tudta csak gólra váltani: Keita, majd Xvi volt eredményes. Ekkor David Villát is idő előtt az öltözőbe zavarta a játékvezető, Gabilondo pedig egyenlített, de Busqutes révén erre is volt válasza a Barcelonának, 3-1-es vendégsiker lett a vége.

A tabellát a Valencia vezeti, mögötte a Barca, majd a Real következik, de a riválisok vasárnap lépnek pályára.

Eredmények:
Levante – Real Madrid 0-0
Athletic Bilbao – Barcelona 1-3 ((Gabilondo 90. ill. Keita 55., Xavi 74., Busquets 90.)
Sporting Gijón – Valencia 0-2 (Topal 7., Soldado 10.)