A Corinthians az első Brazíliában

A Corinthians az első helyre lépett az országos brazil labdarúgó-bajnokságban, miután az eddigi listavezető Fluminense nem bírt a Flamengóval.

A Fluminense 11 fordulón át vezette a bajnokságot, ám az utóbbi öt meccsén mindössze négy pont szerzett, ebből egyet vasárnap a címvédő Flamengo elleni riói örökrangadón.

A Flu ugyan megszerezte a vezetést, ugyanakkor Deivid góljaival még a szünetig fordított a pályaválasztó Flamengo, majd 2-2 után ismét előnybe került a második félidőben, de Rodriguinho második góljával a korábbi listavezető legalább a döntetlent kiharcolta.

A Fluminense ezzel együtt elköszönt az 12. forduló óta elfoglalt első helyétől, miután szombaton a Corinthians magabiztosan, 3-0-ra legyőzte a sereghajtó Gremio Prudentét, ezzel átvette a vezetést a tabellán, és az idén 100 esztendős Sao Pauló-i csapatnak jelenleg úgy van két pont előnye, hogy egy mérkőzéssel kevesebbet játszott, mint a nagy rivális Fluminense.