Berbatov történelmi triplájával verte a United Poolt

Kétgólos előnyt szórakozott el a Manchester United, mégis 3-2-re nyert a Liverpool ellen.

Az első félidőben a hazai pályán játszó Manchester tett többet a vezetés megszerzéséért aminek a félidő hajrájában lett meg az eredménye: Berbatov bólintotta a hálóba Ryan Giggs szögletét három perccel a kettős sípszó előtt.

Fordulás után ismét csak a bolgár villant, Fletcher játszott a jobb szélre Nanihoz, a portugál ívelését Rooney elvétette, Berbatov azonban egy pazar mozdulattal, ollózva a hálóba lőtt.

Nem sokkal később Evans buktatta Torrest a tizenhatoson belül, Steven Gerrard pedig magabiztosan értékesítette a büntetőt.

A Vörösök csapatkapitánya kisvártatva szabadrúgásból is betalált, így 20 perccel a vége előtt 2-2 volt az állás, visszajött a meccsbe a Liverpool.

A hajrában aztán ismét Dimitar Berbatov köszönt be Pepe Reinának, ezúttal is fejjel volt eredményes, így 64 év után szerzett mesterhármast Manchester United játékos a Liverpool ellen, ráadásul a Vörös Ördögök a három pontot is otthon tudták tartani ezen a pazar meccsen.

Eredmény:
Manchester United – Liverpool 3-2 (Berbatov 42., 59., 84. ill. Gerrard 64., 70. – az elsőt 11-esből)