A Pápa kiütötte a Kecskemét csapatát

Immáron húsz kapott gólnál jár a kecskeméti csapat, amely sereghajtóvá lépett elő a szombati fordulót követően.

A Soproni Liga szombati utolsó összecsapásán a Pápa a Kecskemétet fogadta. Egyik együttes sem kezdte jól a bajnokságot, most alsóházi rangadón csaptak össze a felek.

Véber György fiai az első félidőben eldöntötték a három pont sorsát. A 8. percben egy hazai szöglet után Gyömbér elé pattant a labda, nem hibázott. Gyagya Attila a 11. percben még kiegyenlített, de ezután ismét két pápai találat következett. A 13. percben Marics, a 30. minutumban Rebryk szerzett gólt, utóbbi kifejelte Holczer kapus kezéből a labdát.

A második félidőben tíz perccel a vége előtt elsötétült a pálya egy része, a világítás meghibásodott, de 14 perc szünet után folytatták a játékot. A 98. percben (a hosszabbítás maratonira sikeredett a szünet miatt) Heffler játszotta magát tisztára, és lőtt a kapuba, 4-1.

Soproni Liga:

Pápa – Kecskeméti TE-ERECO 4-1 (3-1)
gólok: Gyömbér, Marics, Rebryk, Heffler, illetve Gyagya

A Kecskemét hatodik meccsén a 20. gólját kapta be a 98. percben, és mivel a Haladás pontot szerzett, jelenleg utolsó helyen áll a bajnokságban.