Fantasztikus Mainz-fordítás, Szalaié a győztes gól

A Mainz úgy nyert a Diegóval felálló Wolfsburg otthonában, hogy már 0-3-ra is állt a 30. percben.

A Bundesliga szombat délutáni mérkőzése egészen különlegesre sikeredett. A két évvel ezelőtti bajnok Wolfsburg a 30. percre háromgólos előnyre tett szert a Mainz ellen. Az első két gólt az ismét a csapattal maradó Dzeko szerezte, a harmadikat pedig a Juventustól szerződtetett brazil Diego. Benne volt a levegőben egy sokgólos találkozó.

Az is lett a meccs, de hogy ilyen koreográfia mellett, arra senki sem mert volna fogadni. A Mainz még az első félidőben szépített Rasmussen jóvoltából. A második játékrészben aztán Soto és Schürrle talált be, így az 58. percben már 3-3-at mutatott az eredményjelző.

Szalai Ádám a 61. percben állt be a vendégekhez, és végül a magyar támadó szerezte a 85. percben a győztes találatot. 3-0-ról 3-4 a wolfsburgiak szempontjából.

A Bayern München még pénteken szenvedett váratlan vereséget a Kaiserlslautern otthonában (0-2), és a bajnoki cím várományosai közül szombaton a Schalke is botlott. Hazai pályán kaptak ki Magathék a Hannover együttesétől.