A Haladás 7 mezőnyjátékossal fejezte be a meccset

Kiütötte a labdarúgó NB 1 4. fordulójában a Pápa együttese az alaposan megfogyatkozó Haladást. 5-1 lett a vége.

A forduló nyitómeccsén a szünetben még 1-1-et mutatott az eredményjelző, de a második félidőben igazi ámokfutást mutattak be a szombathelyiek, no meg a chilei játékvezető, Alvaro Miguel Garcia is.

Az 56. percben Nagy Gábort állította ki a bíró, ezt pedig Molnár Balázs nehezményezte és kitépte a spori kezéből a lapot, majd a földhöz vágta azt. Mehetett zuhizni, csakúgy, mint Lattenstein, aki a 68. percben szállt bele Venczel bokájába.

A Pápa tudott élni azzal a lehetőséggel, hogy tíz mezőnyjátékosa héttel küzd a pályán, végül kitümték a Csertői Aurél edzette szombathelyieket. Mellesleg a vendégek mestere a meccs után nem nyilatkozott, holott mindez kötelező feladata lett volna.

Eredmény, labdarúgó NB 1, 4. forduló:

Pápa – Haladás 5-1 (1-1)
gólok: Bárányos (11-esből, 32.), Marics (50., 89.), Germán (81.), Gyömbér (11-esből, 84.), illetve Tóth Péter (22.)
kiállítva: Nagy és Molnár az 56. percben, Lattenstein a 68. percben (mindhárman Haladás)