Sárba tiporták a fair playt Dániában

A dán bajnokság hétfői napján furcsa jelenetek zajlottak le a Midtjylland és az Aalborg összecsapásán.

A hazai pályán játszó, szép nevű Midtjylland egy hajrában szerzett góllal megnyerte a meccset (2-1), ezzel pedig a második helyre ugrott, és mindössze egy pont a hátránya a listavezető koppenhágaiak mögött.

Nem erről marad azonban emlékezetes a mérkőzés, hanem a fair play megcsúfolásáról. Történt ugyanis, hogy az első félidőben a vendégek középpályását, Daniel Christensent felrúgta Brian Priske, a hazaiak pedig kirúgták a labdát taccsra, hogy lehessen ápolni, ha kell. Az Aalborg játékosai ezt követően bedobták a labdát hosszan az oldalvonal mellett, azonban nem hagyták, hogy az ellenfélé legyen, ahogy az a labdarúgás íratlan szabályaiban benne van, hanem Ronnie Schwartz utána sprintelt, majd a kaput támadta, amiért Martin Albrechtsen nemes egyszerűséggel felrúgta. A játékvezető azonnali kiállítással jutalmazta a 21. percben történő megtorlást.