Szabics remekelt a Sturmban, Tőzsér gólt szerzett

Csütörtökön eldőlt, hogy kik jutottak tovább az Európa Liga harmadik selejtezőköréből. Az összes eredmény egy helyen.

A pazarul teljesítő Győrön kívül is voltak magyar érdekeltségű mérkőzések az Európa Liga harmadik selejtezőkörében. A Sturm Graz Szabics Imrével a soraiban állt fel a Dinamo Tbilisi otthonában, az osztrák csapat pedig 1-1-es döntetlent ért el, így 3-1-es összesítéssel jutott tovább a következő körbe.

A magyar támadó kezdőként 78 percet töltött a pályán, az első félidő hajrájában pedig egy szöglet után ellene szabálytalankodtak, amiért Kakhelishvili piros lapot kapott, Muratovic pedig bevágta a megítélt büntetőt.

Szabicsék meccse:

A Genk együttese az idegenbeli 5-1-es győzelmet követően hazai pályán 3-2-re verte a finn Inter Turkut. Tőzsér Dániel a 77. percben szállt be a mérkőzésbe, kisvártatva pedig értékesített egy büntetőt, csapata pedig magabiztosan lépett tovább.

Tőzsérék sikere:

Sáfár Szabolcs ezúttal a kispadról izgulhatta végig, ahogy az Austria Wien 3-0-ra legyűri a Ruch Chorzów együttesét és 6-1-es összesítéssel továbbjut a következő körbe.

Gulácsi Péternek is a padon jutott hely, a Liverpool pedig hazai pályán 2-0-ra győzte le a Rabotnickit, így az angolok 4-0-val intézték el ellenfelüket összesítésben. A találkozón debütált a Vörösök színeiben a nyári sztárszerzemény, Joe Cole. A Juventus is simán továbbment, az idegenbeli 2-0-át követően hazai pályán a veterán Alessandro Del Piero szabadrúgásgóljával 1-0-ra nyertek a torinóiak.

A Liverpool sikere:

Del Piero bombagólja:

A Videotont a második körben búcsúztató Maribor is ott lesz a negyedik körben: a hazai 3-0 után idegenben 3-2-re gyűrte le a skót Hiberniant a szlovén csapat.

Eredmények:
OFK Beograd – Galatasaray 1-5 (Nikolic 32. ill. Sarp 12., Kewell 22., 57. – utóbbit 11-esből, Arda Turan 71., Batdal 81.) – tj.: Galatasaray, 7-3-mal
Teteks – Elfsborg 1-2 (Stojanovski 31. ill. Kurbegovic 43., Jawo 56.) – tj.: Elfsborg, 7-1-gyel
Dinamo Minsk – Maccabi Haifa 3-1 (Strakhanovich 35., Putilo 54., 90. ill. Dvalishvili 27.) – tj.: Dinamo, 3-2-vel
Qarabag – Wisla Kraków 3-2 (Ismailov 28., Alixev 33., Sadygov 35. ill. Pawel Brozek 56., Boguski 88.) – tj.: Qarabag, 4-2-vel
Ostrava – Dnepr Mogilev 1-2 (Reznik 26. ill. Yurchenko 24. – 11-esből, Zenkovich 70.) – tj.: Dnepr, 3-1-gyel
Zestafoni – Karpaty Lviv 0-1 (Kozhanov 90.) – tj.: Karpaty, 2-0-val
Dinamo Tbiliszi – Sturm Graz 1-1 (Robertinho 11. ill. Muratovic 40. – 11-esből) – tj.: Sturm, 3-1-gyel
Anothoszisz – Cercle Bruges 3-1 (Cafu 45., 60., 86. ill. William 78.) – tj.: Anorthoszisz, 3-2-vel
Apollon Limassol – Sibir Novosibirsk 2-1 (Semedo 12., Nunez 70. ill. Shevchenko 62.) – tj.: Sibir, 2-2-vel, idegenben szerzett góllal
Dnipro – Spartak Zlatibor Voda 2-0 (Seleznov 45., Holek 51.) – tj.: Dnipro, 3-2-vel
IFK Göteborg – AZ Alkmaar 1-0 (Selakovic 66.) – tj.: AZ, 2-1-gyel
Bröndby – Buducnost Podgorica 1-0 (Jallow 11.) – tj.: Bröndby, 3-1-gyel
Temesvár – My-Pa 47 3-3 (Axente 53., Zicu 80., Cisovsky 90. ill. Aijala 18., Ricketts 20., 25.) – tj.: Temesvár, 5-4-gyel
Lausanne – Randers 1-1 (Tosy 68. ill. Movsysjan 48.) – tj.: Lausanne, 4-3-mal
Aris Saloniki – Jagiellonia Bialystok 2-2 (Cezarek 19., 75. – 11-esből ill. G. Ronaldo 26. – öngól, Burkhardt 66.) – tj.: Aris, 4-3-mal
Levszki Szófia – Kalmar 5-2 (Dembele 12., 70., Mladenov 33., Isa 90., 91. ill. Johansson 81., Eriksson 83.) – tj.: Levszki, 6-3-mal
Luzern – Utrecht 1-3 (Pacar 53. ill. Asare 12., van Wolfswinkel 22., Silberbauer 28.) – tj.: Utrecht, 4-1-gyel
Besiktas – Plzen 3-0 (Quaresma 39., Delgado 57., Holosko 71.) – tj.: Besiktas, 4-1-gyel
Racing Genk – Inter Turku 3-2 (Ogunjimi 24., Tőzsér 80. – 11-esből, Huysegems 85. ill. Antunez jr. 35., 89.) – tj.: Genk, 8-3-mal
Jablonec – APOEL Nicosia 1-3 (Pavlik 32. ill. Paulo Jorge 24., Charalambidis 27., Solari 36.) – tj.: APOEL, 4-1-gyel
Maccabi Tel-Aviv – Olympiakosz 1-0 (Colautti 42.) – tj.: Maccabi, 2-2-vel, idegenben szerzett góllal
Austria Wien – Ruch Chorzów 3-0 (Klein 4. – 11-esből, Baumgartlinger 10., 21.) – tj.: Austria, 6-1-gyel
Bangor – Marítimo 1-2 (Bull 10. ill. Adilson 49., Marquinho 59.) – tj.: Marítimo, 10-3-mal
Hajduk Split – Dinamo Bukarest 3-0 (Vukusic 12., Brkljaca 23., Tomasov 43.) – tj.: Hajduk, 4-3-mal
Slovan Bratislava – Crvena Zvezda 1-1 (Guede 2. ill. Cadu 73.) – tj.: Slovan, 3-2-vel
Stuttgart – Molde 2-2 (Pogrebnyak 54., Gebhardt 90. ill. Johansson 41., Rindaroy 49.) – tj.: Stuttgart, 5-4-gyel
Cliftonville – CSZKA Szófia 1-2 (Boyce 42. ill. Kostadinov 85., Marquinhos 88.) – tj.: CSZKA, 5-1-gyel
Hibernian – Maribor 2-3 (de Graaf 54., 89. ill. Tavares 20., 73., Mezga 67. – 11-esből) – tj.: Maribor, 6-2-vel
Juventus – Shamrock Rovers 1-0 (del Piero 74.) – tj.: Juventus, 3-0-val
Liverpool – Rabotnicki Kometal 2-0 (Ngog 22., Gerrard 40. – 11-esből) – tj.: Liverpool, 4-0-val
Montpellier – Győri ETO 0-1 (Babics 40.) – 11-esekkel: 3-4
Motherwell – Aalesund 3-0 (Murphy 3., Sutton 13., Page 89.) – tj.: Motherwell, 4-1-gyel
Zrinjski Mostar – Odense 0-0 – tj.: Odense, 5-3-mal
Sporting – Nordsjaelland 2-1 (Postiga 24., Maniche 90. ill. Lawan 79.) – tj.: Sporting, 3-1-gyel

Kedden játszották : Rapid Wien – Beroe Stara Zagora 3-0 (Jelavic 5., 60., Katzer 71.) – tj.: Rapid, 4-1-gyel