Gólnélküli döntetlennel nyitott a Fradi a Ligakupában

A Vasas Ferenczi István duplájának is köszönhetően 4-1-re verte az MTK-t.

Hajtós összecsapást hozott a Ferencváros első tétmeccse az új szezonban, az első félidőben ugyan nagy helyzetek nem alakultak ki Pápán, de a szurkolók nem panaszkodhattak az iramra.

A fordulási utáni első percek felejthetőre sikeredtek, utána azonban nyílt sisakos küzdelmet láthatott publikum. Az FTC és a Lombard is megszerezhette volna a győzelmet, azonban a két kapust, a bravúrt bravúrra halmozó Szűcs Lajost és fiatal kollégáját, Mester Tamást a mai napon nem tudták mattolni a mezőnyjátékosok, így a vége 0-0 lett.

A Fradiban pályára lépett a litván próbajátékos, Trakys is.

A Ligakupa délutáni meccsén a Vasas Angyalföldön fogadta az MTK-t: a piros-kékek már az első félidőben eldöntötték a találkozó sorsát, Ferenczi duplája után Skriba révén még szépített a kék-fehér együttes, Pavicsevics és Benounes találata azonban megválaszolatlanul maradt, így a vége 4-1 lett.

Eredmények:
Pápa – Ferencváros 0-0
Vasas – MTK 4-1 (Ferenczi 9., 11., Pavicsevics 38., Benounes 59. ill. Skriba 35.)