DVSC – Levadia Tallinn 3-2

Nagy izgalmakat követően a Debrecen készülhet a Basel ellen, miután kiverte észt ellenfelét.

Összefoglaló:

A Debrecen rutinból hozta ezt a találkozót. Azért tudta megfordítani az állást, mert az előző szezonban már igen komoly tétmeccseken szerzett rutint, amelynek következtében tudja már kezelni a necces helyzeteket. Herczeg András emellett tökéletes húzással Yannick játákát erőltette, aki tökéletesen meghálálta a bizalmat azzal, hogy mindhárom gól előkészítésében részt vett.

Nem ijedtek meg a hajdúságiak akkor, amikor más már megtette volna ezt. Czvitkovics és Rezes is kiválóan tartotta a labdát, utóbbi megindulásait élmény volt nézni.

A DVSC ezzel a győzelemmel bejutot a BL-selejtezők harmadik fordulójába, ahol jövő szerdán a svájci Basel ellen lép majd pályára a Megyeri úti Újpest-stadionban.

Yannick volt a meccs legjobbja (Fotó: MTI):

Eredmény:

DVSC-TEVA – Levadia Tallin 3-2
gólok: Coulibaly (24.), Kulcsár (33.), Szakály (54.), illetve Nakh (3.), Leitan (53.)

Továbbjutott a Debrecen 4-3-as összesítéssel.

93. PERC: VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK, A DEBRECEN TOVÁBBJUTOTT A KÖVETKEZŐ FORDULÓBA!

SZÖGLET 91’
Debrecen
Dombi elől mentettek.

91. PERC: Rezes lépett ki a védők közül, de túl önzetlen volt, lepasszolta Dombinak, de előle mentettek a védők.

90. PERC: Három perc lesz a hosszabbítás a mérkőzésen, most kell nagyon vigyázni!

Nagy Zoltán küzd a labdáért (Fotó: MTI):

73. PERC: Emberelőnybe került a Loki, miután egy kontratámadás végén Malov öklelte fel a meginduló Coulibalyt. Megkapta a második sárgát is a taktikai szabálytalansága után.

PIROS LAP 73’
Malov, Tallinn
Második sárga után, Coulibalyt buktatta.
SZÖGLET 73’
Tallinn
Malinauskas kiöklözte a beadást.
CSERE 72’
Debrecen
Varga József a pályán Szakály helyett.

71. PERC: Éledeznek az észtek, a debreceniek pedig mintha kicsit fáradnának.

SZÖGLET 70’
Tallinn
Komlósi tisztázott.

69. PERC: Az egész meccsen nagyszerűen játszó Yannick tekert a kapura, valamivel fölé szállt, de nem sokkal, jól látta meg a kis kameruni, hogy kicsit kint állt Kaalma.

SÁRGA LAP 67’
Kalimullin, Tallinn
Ő is Coulibalyt bántotta.

63. PERC: Egy kipattanót szúrt rá 17 méterről Czvitkovics, de kifelé szállt a labda, nem talált kaput.

Teniste
Rezes odavágott neki, fáj is az észtnek.
SÁRGA LAP 56’
Rezes, Debrecen
Tenistébe talpalt bele.

54. PERC: Gólváltás a Nagyerdőben! Egyik pillanatról a másikra változik a továbbjutó személye. Az 53. percben egy védelmi megingást használt ki Leitan. Senki sem mozdult ki rá a bal oldalon, és egy teljesen lassú támadásból is be tudta venni az igen gyenge napot kifogó Malinauskas kapuját. 2-2! A középkezdést követően azonnal gólt szerzett a Loki. Yannick húzta meg a bal oldalon, a labdát Coulibaly fejelte Szakály elé, aki a cvédők szorításában lekezelte azt, és higgadtan Kaalma kapujáa lőtt. 3-2!

GÓÓÓL 54’
Szakály, Debrecen
Egy lecsorgó labdát helyezett a kapuba.
GÓÓÓL 53’
Leitan, Tallinn
A védők sehol sem voltak.

52. PERC: Fodor indította kiválóan Yannickot mélységből, a kameruni egyből középre adta a labdát, ahol Coulibaly kezelte le. Rezeshez került a játékszer, de ő a védőkbe lőtte azt. Szép, dinamikus debreceni támadás volt.

SZABADRÚGÁS 51’
Tallinn
Nakh végezte el a bal oldalról. Elakadt.

50. PERC: Ha esetleg az észtek találnának egy gólt, a 2-2-es eredménnyel ők mennének tovább a következő körbe.

SZABADRÚGÁS 48’
Debrecen
Yannick tekerte, Kaalma fogta.
SÁRGA LAP 47’
Morozov, Tallinn
Szakály elé állt be.

46. PERC: A szünetben tehát az első meccs magyar gólszerzője, Rezes jött be a debreceni csapatba.

KÖZÉPKEZDÉS 46’
Debrecen
Na, jöjjön az a harmadik gól.
CSERE 46’
Debrecen
Rezes érkezett Kulcsár helyére a szünetben.

45+2. PERC: Vége az első félidőnek, a Debrecen 2-1-re vezet a szünetben.

SÁRGA LAP 45’
Czvitkovicsot talpalta le.

44. PERC: Nagy Zoltán vállalkozott lövésre, de Kaalma védte a löketet, amely mindenesetre váratlan volt.

40. PERC: Végül megpattant a labda egy észt lábon, így nem lett veszélyes a szituáció.

SZABADRÚGÁS 40’
Tallinn
Veszélyes helyről oldalról jöhetett.

39. PERC: A tallinniak most már nem húzzák az időt.

33. PERC: Yannick indította Coulibalyt, aki nem volt lesen. Egyedül törhetett kapura, kicsit eltörte a labdát, majd középre adta, ahol Yannick éppen el tudta érni, és egyből kapura is passzolta. Vánszorgott a laszti a háló felé, de a biztonség kedvéért Kulcsár Tamás még beleért. Fordított a Debrecen! 2-1!

GÓÓÓL 33’
Kulcsár, Debrecen
Fura egy gól volt, Yannick lövése után.

29. PERC: Megnyugodott a Debrecen, és a magyar drukkerek is, akik egyre hangosabbak.

SZÖGLET 27’
Debrecen
Kiss Zoltán harcolta ki.

24. PERC: Érett a Loki gólja, Yannick és Czvitkovics nagyon aktív volt ezekben a percekben. Végül a kameruni húzta meg, buktatta őt Podholjuzin. Coulibaly a kapusba lőtte a büntetőt, de szerencséje volt, mert épp elé pattant a labda, amit a kapuba fejelt. 1-1!

Kaalma, Tallinn
Czvitkovics lövését védte nagy bravúrral.

21. PERC: Fodor tolta egyre bentebb a labdát a bal oldalon, jobbal lőtt, mellé… Kaalma nagyon húzza az időt.

19. PERC: Tegnap a Debrecen leigazolta Farkas II Balázst a Dinamo Kijevtől, ötéves szerződést kötöttek a felek. Az elmúlt szezonban a Videotonban játszó tehetség ezen a meccsen természetesen még nem léphet pályára.

Ápolás 16’
Neemelo
Rosszul ért talajt.

15. PERC: Yannick kapta Coulibalytól a labdát, rá is szúrta a kameruni, de mellément a lövés.

13. PERC: Yannick végezte el a kornert, a beadást végül Coulibaly fejelte a kapu felé, de elakadt a labda az egyik védő combján.

SZÖGLET 13’
Debrecen
Nagy beadásába értek bele.
LES 11’
Yannick
Fél méterrel előrébb volt.

10. PERC: A Levadia keményen lecsap a középpályán elvesztett lasztikra, erre jó lesz vigyázni, mert ez már végzetes lehet.

SZÖGLET 9’
Debrecen
Kulcsár harcolta ki.

9. PERC: A meccset a norvég Tom Hagen vezeti, a helyszínen 6000 néző foglal helyet.

7. PERC: A Tallin természetesen innentől kezdve nem fogja elsietni a dolgot. Minden megmozdulásukon látszik mindez. A Debrecen most már nem kaphat gólt, mert abban az esetben hármat kellene lőnie.

3. PERC: Az a bizonyos hidegzuhany. Egy buta szabálytalanság után teljesen középen jöhetett szabadrúgással a Tallin. Többen is odaálltak, de végül Nakh lőtte el a labdát, amely Malinauskas előtt még megpattant. Védhető lövés lett volna. 0-1!

GÓÓÓL 3’
Nakh, Tallinn
Szabadrúgásból lőtt a kapuba.

1. PERC: Némi meglepetésre Kabát Péter a kispadon kapott helyet, Kulcsár Tamás és Yannick viszont ott van a gyepen. A gyorsaságukra számít Herczeg András.

KÖZÉPKEZDÉS 1’
Tallinn
Az észtek kezdték a játékot.

Az első mérkőzésen, ahogy arról mi is beszámoltunk, a DVSC 1-1-es döntetlent ért el, a mieink gólja a 89. percben esett Rezes László jóvoltából. Ahogyan azt mondani szokták, idény eleji formát mutatott mindkét csapat, de ha a magyarok jobban figyeltek volna, akár az első meccsen eldönthették volna a továbbjutás kérdését.

Nem így sikerült, így a Lokinak van miért izgulnia. Amennyiben a csapat továbbjut a Tallinn ellen, a BL-selejtezők harmadik körében az FC Basel ellen játszhat majd.

Kezdőcsapatok:

DVSC-TEVA: Malinauskas – Nagy, Komlósi, Mijadinoszki, Fodor – Kulcsár, Czvitkovics, Kiss, Szakály – Coulibaly, Yannick. Klubmenedzser: Herczeg András

Levadia Tallinn: Kaalma – Podholjuzin, Kalimulin, Morozov, Teniste – Ivanov, Nahk, Malov, Leitan – Felipe Nunes, Neemelo. Vezetőedző: Igor Prins