BL: Levadia Tallinn – DVSC 1-1

Tallinn, Észtország, Kadrioru Stadion, 1000 néző.

Összefoglaló: A hazai pályán játszó Levadia Tallinn kezdte jobban a mérkőzést, Malinauskasnak akadt több dolga.

A folytatásban egyre jobban kezdte felvenni a mérkőzés ritmusát a Loki, a 25. percben Szakály lövésénél a kapufa mentette meg az észteket a góltól. A túloldalon Nahk egy szélről elvégzett szabadrúgásból találta el a kapufát, a labda kifelé pattant, így 0-0-val fordultak a felek.

A második félidőben aztán megszerezték a vezetést a hazaiak, egy beívelt labdát Neemelo bólintott a hálóba a felső léc segítségével. A továbbiakban a Debrecen nyomott, a fölény pedig a 90. percben érett góllá, Rezes pörgette a hálóba Dombi centerezését beállítva ezzel az 1-1-es végeredményt.

A két csapat július 21-én találkozik legközelebb Debrecenben.

Eredmény:
Levadia Tallinn – Debrecen 1-1 (Neemelo 59. ill. Rezes 90.)

94. PERC: Vége a mérkőzésnek, Rezes pöcije még nagyon sokat érhet a Lokinak, a vége 1-1 lett!

90. PERC: Dombi tekerte jobb oldalról középre a labdát, Rezes megelőzte védőjét és a kapu hosszú oldalába perdített, 1-1!

GÓÓÓL 90’
Rezes, Debrecen
Dombi beadásából talált be.

87. PERC: Szakályt döntötte fel védője a tizenhatoson belül, a játékvezető továbbot intett.

85. PERC: Coulibaly pöccintett kapura védője szorításában, kezezést reklamált – joggal.

Neemelo helyett Dmitrijev a pályán.

75. PERC: Coulibaly nem számíthatott arra, hogy védője nem tud elfejelni egy egyszerűnek tűnő labdát, így kapásból csúnyán mellé lőtt.

SZÖGLET 73’
Czvitkovics, Debrecen
Nem alakult ki belőle helyzet.

73. PERC: Kaalma ismét! Ezúttal Coulibaly megpattanó löketét fogta lábbal.

SZÖGLET 72’
Tisztáztak a védők.
SZABADRÚGÁS 71’
21 méterről leadott löketét bravúrral Kaalma védte.
CSERE 69’
Debrecen
Rezes jön Kabát helyére.

68. PERC: Malov kapott labdát üresen a tizenhatos előterében, 18 méterről leadott lökete azonban elhúzott a jobb kapufa mellett.

66. PERC: Yannick lódult meg a bal oldalon, beaádásról azonban Coulibaly centikkel lemaradt. Kaalma sapkában véd, a szemébe süt a nap, ezt kihasználhatná a DVSC.

SÁRGA LAP 63’
Fodor, Debrecen
Lökésért.
CSERE 61’
Debrecen
Yannick váltja Bódit a Lokiban.

59. PERC: Nahk ívelt be középre egy legurított labdát, a finn Neemelo két debreceni védő között emelkedett a legmagasabbra és a felső léc segítségével Malinauskas hálójába fejelt, 1-0…

GÓÓÓL 59’
Neemelo, Levadia
Nahk beadását bólintotta a hálóba.
SZÖGLET 57’
Kifejelték a védők.

57. PERC: A második félidőben a Loki dominál, de továbbra is főleg a mezőnyben küzdenek egymással a csapatok.

Levadia
A debreceni kontra végén Kiss és Coulibaly lövését is blokkolták.
SZABADRÚGÁS 50’
Nahk, Levadia
Ugyanúgy a 16-os szléről, mint az első félidőben, most figyeltek a védők.
SZABADRÚGÁS 48’
Kalimullin, Levadia
40 méterről lőtt mellé.

47. PERC: Czvitkovics futott be egy elveszettnek tűnő labdát, visszapasszából Bódi lőtt a rövide felső mellé.

KÖZÉPKEZDÉS 46’
Debrecen
Megy a második félidő.

46. PERC: A félidő utolsó momentumaként Czvitkovics szabadrúgása akadt el egy észt lábban. Eddig gyenge iramot és két kapufát láthattunk, az állás 0-0.

41. PERC: Malov lőtt mellé jó 23 méterről.

38. PERC: Czvitkovics elé került a labda és ha már ott volt a debreceni csapatkapitány el is lőtte, Kaalma kezei között halt el az akció.

35. PERC: Kabát unta meg a tesze-toszaságot és a tizenhatos előteréből kapura lőtt, Kaalma nem okozott gondot a löket hatástalanítása.

31. PERC: Nahk bombázott rá a szélről egy szabadrúgást, Malinauskas mellényúlt de a kapufa ezúttal a Lokit segítette.

SÁRGA LAP 30’
Nagy Zoltán, Debrecen
Lerántotta ellenfelét.

27. PERC: Bódi feje felett suhant át egy baloldali beadás.

25. PERC: A hazai kapufa… Szakály húzogatott a tizenhatos bal sarkánál, becsapta védőjét majd a rövid alsót vette célba, a kapufa azonban mentett.

23. PERC: Az utóbbi percekben már a Loki is szervezgeti a támadásokat, nagy helyzete azonban még nem volt a hajdúságiaknak, de már egyre több időt töltenek az észt csapat térfelén.

Neemelo futott lesre.

15. PERC: A Loki eddig még nem nagyon villant, a hazaiak távoli lövésekkel próbálkoznak.

8. PERC: Leitan veszélyeztetett, Malinauskas volt a helyén.

SZABADRÚGÁS 6’
Ivanov, Tallinn
Malinauskas védett.
SÁRGA LAP 6’
Debrecen
Komlósi rúgta fel ellenfelét.

5. PERC: Eddig csak ismerkedtek egymással a felek, a kapuk nem forogtak veszélyben, a játékosok pedig egy-két belépővel figyelmeztették az ellent.

KÖZÉPKEZDÉS 1’
Levadia
A hazaiak kezdték a meccset, hajrá Loki!

Kezdőcsapatok:

Levadia Tallinn: Kaalma – Podholjuzin, Morozov, Kalimullin, Teniste – Felipe Nunes, Nahk, Malov, Leitan – Neemelo (Dmitrijev, 76.), Ivanov
Vezetőedző: Igor Prins

Debrecen: Malinauskas – Nagy Z., Komlósi, Mijadinoszki, Fodor – Czvitkovics, Kiss Z. (Dombi, 78.), Bódi (Yannick, 61.), Szakály – Kabát (Rezes, 69.), Coulibaly
Vezetőedző: Herczeg András

A Debrecen együttese Tallinnban kezdi meg Bajnokok Ligája szereplését, az elsőszámú európai kupasorozat selejtezőinek második körében.

A két együttes tavaly is találkozott egymással, akkor a harmadik körben, a Loki pedig kettős győzelemmel búcsúztatta a Levadiát, Leandro és Coulibaly lőtték a rendkívül fontos gólokat. A francia támadót ezúttal is a kezdőbe jelölte Herczeg András vezetőedző.

A találkozót az észt fővárosban, a Kadrioru Stadionban rendezik meg, a meccs játékvezetője a fehérorosz Alekszej Kulbakov lesz.