Uruguay – Németország 2-3

Port Elizabeth Stadion, Nelson Mandela Bay, 48 000 néző

Összefoglaló:

Minden idők második legfiatalabb német válogatottja megnyerte a bronzmeccset. Olyan mérkőzésen vagyunk túl, amelyiken bármelyik csapat is győzött volna, nem érdemtelenül tette volna. Az uruguayi játékosok nagyon szomorúak, többen is sírva fakadtak a meccset követően.

A német válogatott úgy lett harmadik Dél-Afrikában, hogy a csapatépítés kellős közepén járnak. Mégis, Özil, Müller vagy Khedira már most “eladta magát”, többükért sorban állnak a nagycsapatok, nem véletlenül.

Forlan és Suarez ezen a meccsen is szenzációsan játszottak, de ezúttal nem volt szerencsés a dél-amerikai csapat. Ezzel együtt minden dicséretet megérdemel Uruguay a vébé-szerepléséért.

Ahogy tehát 1970-ben, 2010-ben is Németországé lett a 3., Uruguayé pedig a 4. hely!

Eredmény: Uruguay – Németország 2-3
(gólok: Cavani, Forlan, illetve Müller, Jansen, Khedira)

93. PERC: Micsoda pech! Forlan a kapufára bombázta a szabadrúgást. VÉGE A TALÁLKOZÓNAK! NÉMETORSZÁGÉ A BRONZÉREM!

Tasci jött be Özil helyett.

90. PERC: Két percet hosszabbít Archundia.

CSERE 86’
Uruguay
Abreu érkezett Cavani helyett.

88. PERC: Fantasztikus német támadás után Kiesling lőtt az égbe.

87. PERC: Szép támadás végén Boateng lőtt, Muslera fogta.

82. PERC: Özil szöglete után a kavarodást követőpen Lugano melléről került a labda Khedira elé, ő pedig a kapuba fejelte a labdát, Muslera nem tudott menteni, mert nagyon magasan szállt a bal felső sarokba. Ismét Németország vezet! 3-2!

GÓÓÓL 82’
Khedira, Németország
A szöglet utáni kavar után fejelt a kapuba.
SZÖGLET 82’
Németország
Kiesling elől mentettek.
CSERE 81’
Németország
Jansen jött le, Kroos ment be.

80. PERC: Boateng fantasztikusan tekerte középre a labdát a jobb oldalról, Kiesling feje éppen csak lemaradt róla.

78. PERC: Németország 15, Uruguay 14 alkalommal vállalkozott lövésre. Ez nem kevés.

Özil, természetesen.

75. PERC: Németország legutóbb 1998-ban, a horvátok ellen kapott 3 gólt, azóta 37 meccset játszotta a Nationalelf.

75. PERC: 10-6 a szögletarány a németek javára. Sok a korner, fiúk!

Schweinsteiger lőtte középre.

71. PERC: Cacau lőtt ezúttal, Jansen passzolta neki. Egyébként pedig fölészállt a lövés.

70. PERC: Jansen húzta meg a bal oldalon, a 16-os csücskénél lőtt, mellé.

SZÖGLET 67’
Uruguay
Suarez kavart, mentettek előle.

65. PERC: Szép uruguayi támadás végén Forlan lőhetett, de Butt résen volt.

64. PERC: Jansen gólja volt a 15. német gól Dél-Afrikában, senki más nem szerzett többet. Legutóbb 1990-ben volt ilyen gólgazdag a német együttes.

LENDÜLT A LÁB, EZZEL LETT 2-1!

54. PERC: Boateng jobb oldalról magasan beívelte a labdát a 16-oson belülre, ahol Muslera nagyon rosszul jött ki, és Jansen könnyen fejelte a kapuba a lasztit. A Lazio kapusa ma nincs csúcsformában. 2-2!

GÓÓÓL 54’
Jansen, Németország
Boateng beadását fejelte a kapuba.

50. PERC: Igen, megint Forlan! Arevalo Rios beadását, amely jobbról érkezett, kapásból, mindenféle állítgatás nélkül azonnal lőtte a kapuba. nem tudta védeni Butt. Forlan már második meccsét játssza sérülten. Ő is 5 gólos a világbajnokságon! 2-1, fordított Uruguay!

GÓÓÓL 50’
Forlan, Uruguay
Kapásból lőtt a kapuba.

48. PERC: Cavani óriási labdát kapott, de Butt menteni tudott előle. A kapu üres maradt, a labda pedig Suarez elé került, de ő kisodródva csak az oldalháló felé tudta lőni a Jabulanit. Nem ment volna tehát kapura, Butt, biztos, ami biztos alapon azért beleért.

SZÖGLET 49’
Uruguay
Forlan ívelte középre, felszabadítottak.
VÉDÉS 48’
Butt
Suarez lövését ütötte ki bravúrral!

47. PERC: Muslera rosszul jött ki a szögletre, de megúszta a csapata.

SZÖGLET 47’
Németország
Jansen harcolta ki.
KÖZÉPKEZDÉS 46’
Németország
Az utolsó félidő a felek számára.

Helyzetjelentés: Nagyon jól játszanak a csapatok, szerethető, lelkes játékot nyújtanak, mindkét együttes szeretné megszerezni a bronzérmet. Ez persze nem is volt kérdés a meccs előtt sem, de nem mindegy, hogy egy csapat hogyan szerzi meg a hőn áhított győzelmet: úgy, ha meg is tesz érte mindent, vagy úgy, ha az ölébe hull.

Nos, mind Forlanék, mind Müllerék apait-anyait beleadnak, ennek pedig egy nagyon látványos és gyors félidő lett az eredménye. Nincs taktikázás, csak támadás. Müller felzárkózott Villa és Sneijder mellé a góllövőlista élére, és Forlannal együtt akár még bele is szólhatnak a végső sorrendbe, ha ilyen tempóban zajlik a második játékrész is.

45+1. PERC: Fantasztikus első félidőnek lett vége!

SZÖGLET 45’
Németország
Özil lőtte a szögletet.

45. PERC: Forlan majdnem érintés nélküli gólt szerzett szögletből. Közben 1 percet hosszabbít a játékvezető.

Németország
Schweinsteiger szabadrúgása után jöhetett.
SZABADRÚGÁS 43’
Németország
Lugano kezére pattant a labda.

42. PERC: Luis Suarez teljesen egyedül tört a kapura, mert Forlan remekül indította. 100 százalékos helyzetben az Ajax csatára ellőtte a kapu előtt keresztben, kirúgás lett a vége – hatalmas helyzet volt.

41. PERC: A két csapat közül bármelyik játékában benne van a gól, szórakoztató, élvezetes, mozgalmas meccset játszanak.

LES 39’
Cavani, Uruguay
Nem volt lesen a srác!

37. PERC: A stadionban egyébként szakad az eső. A játékosok pedig megszakadnak, nagyon akarnak a fiúk!

CAVANI MESTERI TALÁLATA:

FORLAN ÉS BOATENG KÜZDELME:

SZÖGLET 34’
Uruguay
Forlan lőtte, veszélytelen volt.

29. PERC: Schweinsteiger vesztette el a labdát, pontosabban Perez vette el tőle. Indította Suarezt, aki önzetlenül továbbította a labdát a tisztán mozgó Cavaninak, aki Mertesacker szorításában Butt kapujának bal oldalába lőtt. 1-1! Megérdemelt egyenlítés.

GÓÓÓL 29’
Suarez passzából lőtt a hálóba.

MÜLLER GÓLJA:

25. PERC: Két remek uruguayi próbálkozás: először Suarez tekert kapura, de még előtte Forlan a kapura fejelte a labdát, később Mertesacker mentett. A szöglet után Cavani sarokkal tette középre a lasztit, ott azonban felszabadítottak a német védők. Egy perccel később a németek veszélyeztettek, de lesen állították meg a villámgyors támadást, amelynek végén Cacau fejelt kapura. Muslera egyébként kivédte a fejest.

SZÖGLET 25’
Uruguay
Forlan elől piszkálták ki.

23. PERC: Jansen adott be balról egy lendületes német támadás alkalmával, de Muslera lecsapott a labdára.

EZ MÉG FRIEDRICH KAPUFÁJA:

18. PERC: Schweinsteiger vállalkozott lövésre, és jól tette. Rászúrta 23 méterről, Muslera csak kiütni tudta a labdát, a kapu előtt 12 méterre tanyázó Müller pedig nem hibázott, megszerezte ötödik gólját a tornán. 0-1! A visszajátszás kiderítette, nem volt lesen Müller.

GÓÓÓL 18’
Müller, Németország
A Musleráról kipattanót lőtte a kapuba.

17. PERC: Jelenleg 48 ezer ember van mozgásban, a stadion lelátója ugyanis hullámzik. Ez a nyolcadik mérkőzés ebben a stadionban a világbajnokságon.

FORLAN SZABADRÚGÁSA ÉS AZ IJEDT NÉMET SORFAL:

15. PERC: Összesen 16 bronzmeccset rendeztek eddig, ebből 12 találkozón az a csapat nyert, amelyik elődöntős ellenfele később megnyerte a világbajnokságot.

13. PERC: Ma ünnepli 25. születésnapját Mario Gomez, a német keret tagja.

11. PERC: A németek nagyon erőszakosak, ugyanazt a játékot nyújtják, mint az angolok és az argentinok ellen. A kérdés: mi történt a spanyol-meccsen?

10. PERC: Óriási helyzet maradt ki a szöglet után. Özil beívelését Friedrich fejelte kapura, de a labda lepattant a felső kapufáról.

SZÖGLET 10’
Németország
Özil ismételt a másik oldalról.
SZÖGLET 9’
Németország
Jansen elől mentettek.

7. PERC: Mindkét csapat nagy lendülettel vetette magát a meccsbe, kezdetben a németek vezettek támadásokat, de Forlan kétszer is veszélyeztetett szabadrúgásból (30 méterről), a második kifejezetten ígéretes próbálkozás volt.

Schweini ívelte középre, de kifejelték.

1. PERC: Klose tehát nem került a kezdőcsapatba, hátfájdalmaira panaszkodik. Podolski, Lahm és Neuer is kimaradt.

KÖZÉPKEZDÉS 1’
Uruguay
Elkezdődött a bronzmeccs.

Kezdőcsapatok:

Uruguay: Muslera – Lugano, Godin, Fucile, M. Pereira – Perez, Arevalo Rios, Caceres – Cavani, Forlan, Suarez. Szövetségi kapitány: Oscar Tabarez

Németország: Butt – Friedrich, Aogo, Mertesacker, Boateng – Jansen, Khedira, Schweinsteiger, Özil – Müller, Cacau. Szövetségi kapitány: Joachim Löw

Az 1970-es bronzmérkőzés “visszavágójaként” is tekinthetünk a szombat esti meccsre. Akkor 1-0-ra győzött Németország Uruguay ellen (a gólt Overath szerezte Gerd Müller passzából), azt a meccset 104 403 ember tekintette meg június 20-án,a mexikói Azték Stadionban. Most nem lehetnek ennyien, hiszen a Port Elizbeth Stadion befogadóképessége csak 48 ezer fő, de hogy ugyanolyan kiélezett lesz a csata, mint negyven éve, nos, abban szinte biztosak vagyunk.

Mind Uruguay, mind Németország talán az előzetes várakozások felett szerepelt. A dél-amerikaiak a hollandok ellen 3-2-re vesztették el az elődöntőt úgy, hogy végig volt esélyük a bravúr megszerzésére. Azon a meccsen nem szerepelt a védő Lugano és az Ajax gólkirálya, Suarez, de most mindketten visszakerülnek a csapatba, ezzel növelve az uruk esélyeit.

Igaz, Diego Forlan, az Atletico Madrid éke, aki négy gólt szerzett ezen a világbajnokságon eddig, már azon a meccsen is sérülten játszott, látható, hogy a klasszis – kiváló teljesítménye ellenére – fáradt.

Németország azok után, hogy négy gólt szerzett Anglia és Argentína ellen, visszafogott, passzív játékot nyújtott a spanyolok elleni elődöntőben, és mivel a hispánok sokkal többet tettek a győzelemért (Puyol szerezte a győztes gólt), Löw csapatának marad a bronzmeccs.

A németek szövetségi kapitánya egyébként a csapat néhány tagjával együtt vírusos gyomorbántalmakkal, illetve influenzában szenved, ez semmiképp sem igazolja azt, hogy a csapat a legfrissebb állapotban várná a találkozót. A meccs előtt kérdéses volt Podolski, Klose és Lahm játéka is. Visszatérhet viszont Müller, aki sárga lapjai miatt nem játszhatott Xaviék ellen.

A két csapat egyébként 1966-ban is találkozott egymással, akkor a negyeddöntőben 4-0-ra nyertek a németek, majd 1986-ban a csoportmeccsek során egyeztek meg 1-1-ben egymással. Összesen 9 alkalommal találkoztak, mindössze egyszer nyert Uruguay, hatszor a németek.

A játékvezető a mexikói Benito Archundia lesz.