Németország – Spanyolország 0-1

Durban, Durban Stadion. Játékvezető: Kassai Viktor.

Összefoglaló: Elképesztő ez a Paul – már a polip. A kedves kis nyolclábút ez előtt az elődöntő előtt is megkérdezték, és az állat úgy döntött, hogy nem a bombaformában lévő németek, hanem a spanyolok mennek a döntőbe.

A jóslatnak megfelelően a spanyolok kezdték jobban a mérkőzést, Puyol és Villa is betalálhatott volna az első félidőben, míg a túloldalon Trochowski távoli lövése jelentett veszélyt.

Fordulás után is az armada nyomott, azonban bármennyire is szépen játszottak Vicente Del Bosque játékosai, csak nem akart összejönni a gól, a németek pedig kizárólag kontrákból operáltak, de az sem ment valami jól.

Az áttörés aztán a 73. percben jött el, amikor Puyol fejelte közelről a hálóba Xavi szögletét. A folytatásban is az ibériaik nyomtak, ha Pedro nem önzőzik az utolsó tíz perc elején, akkor hamarabb eldőlt volna a meccs sorsa és Fernando Torres is megszerezhette volna első dél-afrikai gólját.

Spanyolország teljesen megérdemelt győzelmével története során először jutott a vébé-fináléba, ahol a szintén első világbajnoki trófeájára hajtó Hollandia vár rá. Németország uruguayjal meccsel a bronzért.

Eredmény:
Németország – Spanyolország 0-1 (Puyol 73.)

94. PERC: Vége, Spanyolország 1-0-ás győzelmével története során először jutott a világbajnokság döntőjébe ahol Hollandia vár rá. Még egyik csapat sem ült a világ trónjára! Németország uruguayjal meccsel a bronzért.

CSERE 93’
Spanyolország
Alonso helyett Marchena a pályán.
SZÖGLET 90’
Xavi, Spanyolország
És egy újabb kisszöglet.

90. PERC: Inites harcolt ki újabb szögletet, 3 perc a hosszabbítás.

SZÖGLET 90’
Újabb kisszöglet.

89. PERC: A szituáció végén David Silva és Iniesta adogatott káprázatosan a tizenhatoson belül mintha csak edzésen lennének.

Kivágták a bekkek.

82. PERC: Pedro adta el a meccslabdát, kettő az egyben vitték a spanyolok egy német védőre, a középpályás azonban nem passzolt Torresnek, a visszaérő bekkek pedig tisztáztak.

CSERE 80’
Itt is, Ott is
Khedira helyett Gomez a pályán, Torres Villát váltja.
SZÖGLET 77’
Kroos, Németország
Piqué tisztázott.

Puyol gólja:

SZABADRÚGÁS 76’
Casillas csípte el a lasztit Klose elől.

Klose eddig nem került nagy helyzetbe:

73. PERC: Puyol érkezett nagyszerű ütemben Xavi remek szögletére és az ötös magasságából védhetetlenül fejelt a hálóba, 0-1!

A hosszú oldalon kicsúsztatta egy bekk.

69. PERC: Éledeznek a németek? Egy középre tett labdánál Klose vitte el a védőket így Kroos üres helyzetből lőhetett, Casillas ért oda időben – hatalmas helyzet volt!

VÉDÉS 69’
Casilla, Spanyolország
Kroos lövését ütötte ki.

64. PERC: Egy újabb véleményes helyzet, egy beívelt labdára Ramos érkezett, majd elsett, podolski egyértelműen hozzért kérdés ez mennyiben befolyásolta a bekket a játékban.

A kérdéses szituáció:

CSERE 62’
Németország
Kroos váltja Trochowskit.

58. PERC: Mi maradt ki! Előbb Pedro lövését védte Neuer, majd Inites keresztbe passzolta a labdát a kapu előtt, David Villa azonban lecsúszott róla a hosszú oldalon, végül Pedro mellészálló lökete zárta a sortüzet.

55. PERC: Xavi tette le a labdát Villának, a támadó pedig jobbal nem sokkal tekert a jobb kapufa mellé. Fociznak a spanyolok!

CSERE 52’
Németország
Boateng helyett Jansen a pályán.

49. PERC: Xabi Alonso lőtt ismét, ballábbas lökete nem sokkal ment mellé.

48. PERC: Pedro csinált bolondot a német védőkből majd visszagurította a labdát Xabi Alonsonak, a spanyol középpályás azonban mellé lőtt.

Piqué nem bízza másra a piszkos munkát:

46. PERC: Egyik szakvezető sem cserélt a szünetben. A csapatok igen korán kivonultaka második félidőre, még várni kellett, hogy leteljen a negyedórás szünet.

KÖZÉPKEZDÉS 46’
0-0-ról folytatják a játékosok.

Félidő: Az első felvonás spanyol fölényt hozott, gólt azonban nem láthattunk. Az ibériaiaktól Puyol és Villa járt közel ahhoz, hogy betaláljon, előbbi azonban fölé fejelt, utóbbi pedig Neuerbe lőtte a labdát.

A hajrában Özil bukott fel a tizenhatoson belül, de a visszajátszásokból kitűnik, hogy Kassai Viktor jól döntött amikor továbbot intett.

Neuer remekül jött ki Villa próbálkozásánál, ezt a támadó duplán bánta:

47. PERC: Vége az első felvonásnak. Küzdelmes találkozó, a helyzetek azonban hiányoznak.

46. PERC: Özil esett el a tizenhatoson belül, Kassai azonban továbbot intett – joggal. Nem sokkal később Pedro vállalkozott lövésre a tizenhatos előteréből, Neuer fogta a lapos löketet.

45. PERC: 1 perc a ráadás.

SZÖGLET 45’
Capdevila fejéről csúszott le a labda.
SZABADRÚGÁS 42’
Nem jött be a trükkös szabadrúgás.

41. PERC: Capdevila ívelhetett középre kétszer is, előbb Mertesacker, majd Boateng tisztázott fejjel.

LES 36’
Podolski, Németország
Schweinsteiger kiugratása találta lesen.

34. PERC: Casillasnak akad dolga bőven, a németek folyamatosan az ötösre ívelik a sarokrúgásokat.

Casillas, Spanyolország
Trochowski távoli löketét ütötte szögletre.

Podolski harca:

Ápolás 28’
Sergio Ramos taposta meg.

Villa nagy helyzete:

LES 24’
Capdevila futott lesre.

23. PERC: Klose fordult be a labdával a tizenhatoson belülre, de Puyol az utolsó pillanatban elhalászta előle a labdát.

SZÖGLET 22’
Kisszöglet után kontráztak a németek, de eladták a labdát.

21. PERC: Most a spanyolok vették kezükbe a gyeplőt, ám az már most látszik, hogy Löwék felkészültek Villából, szorosan őrzik a támadót. A Barca újdonsült játékosa ugyanakkor ügyes passzokat ad, ebből még lehet valami.

19. PERC: Xabi Alonso ívelte a labdát Sergio Ramos elé tanítani való módon, a bekk azonban mellé-fölé lőtt.

18. PERC: Eddig nem találták egymáson a fogást a csapatok, így a másik hibáiból élnek a felek.

Özilt találta lesen a labda.

6. PERC: Pedro szöktette fantasztikus ütemben Villát, azonban a támadó nem tudta ellőni a labdát a kapujából remekül kijövő Neuer mellett – szép jelenetsor!

4. PERC: Egy szurkoló befutott a pályára,a biztonsági őrök “kisérték le” a gyepről.

1. PERC: Németország fehér felsőben és fekete sortban, Spanyolország piros mezben és kék nadrágban játszik.

KÖZÉPKEZDÉS 1’
Németország
Megy a meccs.

Felcsendültek a csapatok himnuszai, előbb a német, aztán a spanyol.

Kezdőcsapatok:

Németország: Neuer – Boateng, Mertesacker, Friedrich, Lahm – Schweinsteiger, Khedira – Podolski, Özil, Trochowski – Klose
Szövetségi kapitány: Joachim Löw

Spanyolország: Casillas – Capdevila, Puyol, Piqué, Ramos – Alonso, Sergio – Pedro, Xavi, Iniesta – Villa
Szövetségi kapitány: Vicente Del Bosque

A háromszoros világbajnok Németország az elődöntőben eddig egyetlen egyszer, 1950-ben szereplő Spanyolországgal csap össze az elődöntőben, este 11 óra környékén tudjuk meg, ki lesz Hollandia ellenfele a fináléban.

Spanyolország dominánsan, ám némi szerencsével jutott el az elődöntőbe, emlékezzünk csak David Villa portugálok elleni lesgyanús, majd a paraguayiak ellen lőtt kétkapufás találatára., hogy Iker Casillas dél-amerikaiak ellen bemutatott bravúrjairól ne is beszéljünk.

A Nationalelfben Mertesackerre hárul a feladat, hogy az eddig öt mérkőzésen öt találatig jutó Villát megakadályozza a gólszerzésben, mivel Vicente Del Bosque játékosai közül a Barca friss szerzeményén kívül egyedül Andres Iniesta zörgette meg a halót – egyszer. A túloldalon az ibériai bekkeknek arra kell figyelniük, hogy a fiatal német csapat ne tudjon kontrákat vezetni, ezt az angolok és az argentinok ellen is remekül alkalmazta a Löw-csapat 4-4 lőtt góllal lerombolva a két rivális önbizalmát.

Az összecsapás visszavágónak is beillik, a két együttes ugyanis a 2008-as Európa-bajnokság fináléjában is találkozott egymással, akkor a spanyolok 1-0-ra nyerni tudtak Torres 33. percben szerzett találatával – a Liverpool csatára most azonban nem lesz ott a kezdőben. Eddig három világbajnoki meccset játszottak a felek, két német győzelem mellett egy döntetlenből áll az eredménylista.

A találkozóra a durbani stadionban kerül sor, a sípot honfitársunk, az eddig kiválóan teljesítő Kassai Viktor fújja majd, segítői Erős Gábor és Vámos Viktor lesznek, míg a tartalék játékvezetői tisztséget a belga Frank De Bleeckere tölti be.